أمیرالمؤمنین علی علیه السلام: اِعلَموا أنَّ الأمَلَ یُسهی العَقلَ و یُنسی الذِّکرَ ***بدانید که آرزو خرد را دچار غفلت می سازد و یاد خدا را به فراموشی می سپارد. ***

امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام: منْ أَحَدَّ سِنَانَ الْغَضَبِ لِلَّهِ، قَوِيَ عَلَى قَتْلِ أَشِدَّاءِ الْبَاطِلِ. *** هر كه سر نيزه خشم خود را بخاطر خدا تيز كند، در نابود كردن سخت ترين باطلها توانا بود.

      
کد خبر: ۵۳۴۶۱۵
زمان انتشار: ۱۰:۰۳     ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

پایگاه خبری 598: برنامه"حسینیه‌ معلی" پس از گذشت چهار فصل از پخش نشان داده که حرف های بسیاری برای گفتن در قاب تلویزیون ایرانی دارد، کما این که در فصل اخیر به یکی از برنامه های پرمخاطب و جذاب تلویزیون تبدیل شده به نحوی که در بستر فضای مجازی نیز بخش هایی از این برنامه با استقبال مخاطبان این عرصه همراه بوده است.

البته ممکن است به لحاظ فرمی و یا حتی محتوایی، ایراداتی به این برنامه باشد، همچنان که برخی از کارشناسان و حتی مداحان سرشناس ضمن تأکید بر نقاط قوت حسینیه معلی به برخی ضعف ها نیز اشاره کرده اند که درجای خود قابل تأمل است اما به هر حال نمی توان کتمان کرد که یکی از مهم ترین بایسته های رسانه ملی، تولید و نمایش چنین برنامه‌هایی است.

به تعبیر برخی کارشناسان، حسینیه‌ معلی با تکیه بر فرم ها و تکنیک‌های تلویزیونی و هنری این امکان را برای جامعه هدف خود به وجود آورده که مدیحه‌سرایان اهل بیت(ع) را خارج از چارچوب‌های مرسوم به تماشا نشسته و از بستر برنامه ای شاد به نکات مهم معارفی در این باره نیز عنایت داشته باشند.

از سوی دیگر این برنامه نشان داده علیرغم برچسب هایی که به آن زده می شود به دنبال رقابت و داوری کردن نیست، کما این که به افراد پشت میز، لقب ذاکر اهل‌بیت(ع) داده شد نه داور یک مسابقه.

نکته حائز اهمیت دیگر ناظر به شعار زیبای این برنامه است"حسینیه‌ای برای ایران" چه آن که به خوبی توانسته با نشان دادن آداب و رسوم مناطق مختلف ایران در هنگام شادی و عزا، تصاویر مغفول‌مانده از آیین‌ محبان ائمه اطهار(ع) را به تصویر بکشد.

حقیقتاً حضور اقوام و گروه‌های گوناگون و اجراهایی متنوع در گویش و لهجه موجب شده که این برنامه، حسینیه‌ای برای تمام مردم ایران باشد و این نکته بسیار مهمی در راستای تعمیق وحدت و انسجام ملی در سایه نشان دادن آیین های شادی بخش با محوریت اهل بیت(ع) و به مناسبت اعیاد شعبانیه است.

نکته دیگر این که حسینیه معلی فراتر از نگاه به آیین های درون مرزهای پرگهر ایران اسلامی، توانسته با دعوت از افرادی از دیگر ملت ها حتی جلوه ی بین المللی به کار خود بدهد و همه این ها نشان می دهد این شب ها از طریق شبکه سوم سیما برنامه ای را به نظاره نشسته ایم که پیش از هر چیز دیگری، ثمره‌ی یک هدف گذاری صحیح رسانه ای است که امید است تولید و پخش چنین برنامه هایی در آینده نیز با قوت مضاعف تداوم داشته باشد.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها