کد خبر: ۵۳۶۷۹۶
زمان انتشار: ۱۴:۵۸     ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری 598، علیرضا تقوی نیا، فعال رسانه در کانال تلگرامی خود نوشت:

اسرائیل ادعای کدام پیروزی را دارد؟

چند اتفاق پس از ۷ ماه نبرد بی امان طی روزهای گذشته در نوار غزه رخ داد که نشان می دهد اسرائیل نمی تواند از پیروزی حتی ادعایش را هم مطرح کند.

اولین رخداد حمله راکتی به کرم شالوم بود که چند صهیونیست کشته شدند؛ سپس عملیات آتشباری علیه شهر بئرالسبع در ۴۰ کیلومتری شرق نوار غزه که برخی از راکت ها نیز اصابت کردند.

همچنین در روزهای اخیر مقاومت فلسطین چندبار شهر عسقلان را زیر راکت بُرد تا نشان دهد تا چه میزان بر باریکه غزه سیطره دارد که به راحتی عملیات آتشباری با استفاده از ادوات و راکت انجام می دهد.

در شمال نیز حزب الله کیفیت اصابت های پهپادی و راکتی اش را به عمد بالا برده و تلفات بالای روزانه از صهیونیست ها می گیرد.

و نیز این رژیم برای اولین بار مورد یک حمله موشکی و پهپادی سنگین مستقیم از جانب ایران قرار گرفت و نتوانست پس از آن بازدارندگی خود را بازگرداند و جابجا شدن موازنه قدرت را ناچارا قبول کرد.

از تبعات و هزینه ۷ ماه جنگ و نابودی صنعت توریسم و صدهها هزار آواره و صدمه جدی به تجارت دریایی اسرائیل و حملات مکرر از عراق، یمن و اخیرا بحرین نیز نباید غافل شد.

اگر عدم کامیابی در کشتن یحیی سنوار و فرماندهان حماس، نابودی توان نظامی این جنبش و آزادی اُسرای صهیونیست را نیز فاکتور بگیریم، در عرصه بین الملل نیز رژیم صهیونیستی در منزوی ترین وضعیت تاریخ خود قرار دارد و افکار عمومی جهانی و عموم دولتها یکپارچه این رژیم را محکوم می کنند.

حال سوال اینست؛ اسرائیل ادعای کدام پیروزی را دارد و تا کنون چه دستاوردی از این نبرد طولانی مدت کسب کرده است ؟

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها