کد خبر: ۵۳۷۵۷۱
زمان انتشار: ۰۹:۵۷     ۲۰ خرداد ۱۴۰۳
سخنگوی شورای نگهبان توضیحاتی درباره جزئیات جلسات این شورا درباره بررسی صلاحیت داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری داد.

به گزارش پایگاه خبری 598، هادی طحان نظیف درباره جزئیات جلسات شورای نگهبان درباره بررسی صلاحیت داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری، گفت: در این جلسات همه اعضا حضور دارند و جلسات به صورت فشرده برگزار می‌شود و حداقل دو جلسه مفصل در روز داریم.

وی بیان کرد: پرونده تک تک افراد در جلسه بررسی و استعلاماتی که صورت گرفته است، مطرح می‌شود و همچنین ممکن است اعضا نسبت به اشخاص شناخت داشته باشند و سوابق او را بدانند.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به اینکه آیا ممکن است فردی به دلیل شناخت، نیازی به بررسی پرونده نداشته باشد، تصریح کرد: معمولاً این سیر برای همه طی می‌شود. خصوصیاتی از فرد گفته می‌شود و استعلاماتی که وجود دارد بیان می‌شود و سپس نوبت به اظهار نظر اعضا می‌رسد. اعضا نیز بر اساس شناختی که دارند، سوابق عملکرد او را بیان می‌کنند و این فرآیند زمانی می‌برد و در نهایت درباره او رأی گرفته می‌شود.

طحان نظیف با تاکید بر اینکه رأی گیری اعضای شورای نگهبان درباره صلاحیت داوطلبان نامزدی انتخابات ریاست جمهوری به صورت کاملاً مخفی انجام می‌شود، گفت: این رأی‌گیری نیز به صورت کاملاً مخفی است و اعضا از رأی همدیگر اطلاع ندارند. ممکن است در بحث، اظهار نظر شود و موافق و مخالف مشخص شود اما در رأی‌گیری، نظر اعضا مخفی است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها