کد خبر: ۷۳۴۸۲
زمان انتشار: ۱۳:۳۹     ۲۴ مرداد ۱۳۹۱
آیت‌الله مکارم شیرازی:
یکی از مراجع تقلید در قم با اشاره به اینکه شرکت در راهپیمایی روز قدس یک واجب شرعی است، گفت: تحولات سوریه امروز مسئله مهم مقاومت اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار با رئیس ستاد انتفاضه و اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار داشت: تعیین روز قدس ابتکار جالبی بود که در جهان اسلام تاثیر بزرگی گذاشت.

وی ادامه داد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و مطرح شدن روز قدس، ابتکار عمل در مسئله فلسطین اشغالی به دست جریانات چپ‌گرا و پس از آن به دست جنبش‌های نژاد‌پرستانه بود که نتوانستند پیروزی در این زمینه به دست بیاورند.

این مرجع تقلید ابراز داشت: در این دوران ضربات اسرائیل بر پیکر جهان اسلام بسیار سنگین بود که نمونه آن جنگ شش روزه اسرائیل علیه اعراب است.

وی خاطرنشان کرد: پس از اینکه جنبش آزادی‌خواهی رنگ اسلامی به خود گرفت و با انگیزه‌های قوی مذهبی دنبال شد، معادلات قدرت تغییر کرده و اسرائیل در موضع ضعف واقع شد.

آیت‌الله مکارم شیرازی اظهار داشت: اگر این تحولات در گرایش مبارزات فلسطینی و جنبش مقاومت پیدا نشده بود، حزب‌الله لبنان هیچ‌گاه نمی‌توانست در برابر ارتش مجهز اسرائیل بایستد.

وی با اشاره به اینکه باید این عامل پیروزی را که همان انگیزه الهی در مبارزات است، تقویت کرد، ادامه داد: روز قدس باید به روز یک اعتراض قوی، همگانی و یکپارچه علیه غاصبان و اشغالگران تبدیل شود.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه روز قدس منحصر به مسلمانان نیست، گفت: در خارج از جهان اسلام نیز کسانی هستند که به سرنوشت فلسطین علاقه‌مند بوده و اسرائیل را غاصب و ستمگر می‌دانند.

وی با اشاره به اینکه روز قدس هزینه خاصی ندارد، خاطرنشان کرد: کمتر حرکتی مانند راهپیمایی روز قدس، کم‌ هزینه و پر درآمد است.

آیت‌الله مکارم شیرازی عنوان داشت: شرکت در راهپیمایی این روز نتایج بسیار مهمی برای جهان اسلام دارد و هر راهپیمایی که با قوت انجام شود، استکبار را یک قدم به عقب خواهد راند.

وی با اشاره به وجوب شرعی شرکت در راهپیمایی روز قدس اضافه کرد: وقتی خانمی از ما سئوال می‌کند که همسرم راضی به شرکت من در این راهپیمایی نیست، به او می‌گوئیم، شرکت کنید چرا که همسر نمی‌تواند مانع از این واجب بزرگ اسلامی و این مبارزه موثر شود.

این مرجع تقلید ضمن دعوت از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس ادامه داد: یکی از اعمالی که در ماه رمضان می‌تواند موجب قرب الهی شود، همین شرکت در راهپیمایی روز قدس است.

وی با اشاره به فشارهای امروز اسرائیل بر جهان اسلام خاطرنشان کرد: اسرائیل امروز ماهیت خود را برای تمام جهان آشکار کرده است و در واقع ابزاری برای پیگیری منویات فاسد قدرت‌های زورگو است.

آیت‌الله مکارم شیرازی افزود: اگر روزی اسرائیل بر منطقه مسلط شود، نقشه منطقه عوض شده و کشورهای اسلامی بیچاره خواهند شد.

این استاد برجسته حوزه علمیه با اشاره به فشارهای استکبار علیه سوریه ادامه داد: این نشانه نادانی برخی حاکمان منطقه است که در مسئله سوریه برای اسرائیل و آمریکا نقش پادو را بازی می‌کنند.

وی فشار بر سوریه را مقدمه فشار بر دیگر کشورهای اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: کشورهای اسلامی که در قضیه سوریه با آمریکا و اسرائیل همراه شده‌اند، در واقع زمینه نابودی خود را فراهم می‌کنند.

آیت‌الله مکارم شیرازی افزود: فشار بر سوریه به این دلیل است که این کشور در خط مقدم مقاومت قرار داشته و مانعی برای استکبار محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اصلاحات در کشور سوریه ضروری است، عنوان داشت: حرکتی که امروز در سوریه آغاز شده یک حرکت اسرائیلی است که جز با سرنگون کردن حکومت و جایگزین کردن یک حکومت دست‌نشانده راضی نخواهد شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها