کد خبر: ۷۳۹۰۳
زمان انتشار: ۱۱:۰۴     ۲۶ مرداد ۱۳۹۱
احمدی‌نژاد در دیدار با رییس جمهور ترکیه مطرح کرد
رییس جمهور گفت:در این اجلاس تعجب می کردم که برخی پادشاهان کشورها، علیه سوریه حرف می زدند در حالیکه بیشتر مردم کشورشان آنها را نمی خواهند.

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر امروز در حاشیه اجلاس اضطراری مکه در دیدار عبداله گل رئیس جمهور ترکیه با اشاره به روابط گسترده دوکشور در عرصه های مختلف گفت: حوادث می گذرند اما ما هستیم و باید با هم کار و زندگی کنیم.

رییس جمهوربا اشاره به اینکه ملت ها خواهان عدالت، آزادی و احترام هستند افزود: با زور هیچ کس پیروز نیست و دولتی که با زور سرکار بیاید فردا نمی تواند استقلال خود را حفظ کند.

وی با اشاره به این نکته که درباره روش های اصلاحات بحث دارد گفت: اصل اصلاحات مساله ای قطعی است و البته منتظرم ببینم که این اصلاحات کی به دیگر کشورهای منطقه می رسد.

رئیس جمهور با تاکید بر این نکته که روش های اصلاحات نباید با کشتار و جنگ باشد افزود: در این اجلاس تعجب می کردم که برخی پادشاهان کشورها، علیه سوریه حرف می زدند در حالیکه بیشتر مردم کشورشان آنها را نمی خواهند.

احمدی نژاد با اشاره به طرح ارائه شده مرسی رئیس جمهور مصر در اجلاس دیشب گفت: پیشنهاد مرسی خوب است البته ما در نظر داریم به راه حلی دست یابیم که بیشتر مردم کشورها در تصمیم گیریها برای کشورشان مشارکت داشته باشند.

رئیس جمهور درباره سوریه گفت: ایران هر کاری بتواند برای برقراری شرایط آرام، انسانی و عادلانه در سوریه انجام می دهد تا مردم کشته نشوند و شرایط پیچیده نباشد.

عبداله گل رئیس جمهور ترکیه هم در این دیدار با اشاره به اینکه ما دوست شما هستیم و اینکه شما طرفدار عدالت هستید گفت: ما به دنبال آرمانهایمان هستیم و نیامدیم تنها بر سر قدرت باشیم و دوستی ما برای قدرت نیست و می خواهیم قدمی برای آرامش برداشته باشیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها