کد خبر: ۷۳۹۶۲
زمان انتشار: ۱۲:۲۹     ۲۶ مرداد ۱۳۹۱
یک و‌بسایت محافظه‌کار آمریکایی فاش کرده که یک زیردریایی هسته‌ای روسیه برای مدت بیش از یک‌ماه در نزدیکی سواحل آمریکا مشغول گشت‌زنی بوده است، بی‌آنکه آمریکایی‌ها متوجه شوند.

فارس به نقل از راشاتودی، «واشنگتن فری بیکن»، وبسایت محافظه‌کار آمریکایی فاش کرده که یک زیردریایی «کلاس آکولا» متعلق به روسیه مجهز به موشک‌های کروز، در نزدیکی یک پایگاه زیردریایی‌های راهبردی آمریکا در خلیج کینگز، مشغول گشت‌زنی بوده است.

پایگاه مزبور، محل نگهداری 8 فروند از زیردریایی‌های راهبردی آمریکایی است که همگی هسته‌ای هستند.

زیردریایی‌های کلاس آکولا، به انواع اژدرها موشک‌های دوربرد حتی با کلاهک هسته‌ای مجهزند و بعضی از موشک‌های آنان تا سه‌هزار کیلومتر برد دارند. این زیردریایی‌ها قادرند هم زیردریایی‌های هسته‌ای و هم ناوهای هواپیمابر را متلاشی سازند.

وبسایت محافظه‌کار مزبور که حامی حزب جمهوری‌خواه آمریکاست، به نقل از برخی مقامات ناشناس آمریکایی نوشته است که علت آنکه آمریکایی‌ها موفق به ردیابی زیردریایی روسی نشده‌اند، کاهش 487 میلیارد دلاری بودجه نظامی آمریکا ظرف یک دهه به عنوان یکی از برنامه‌های باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکاست. از منظر این مقامات، این کسری بودجه منجر به ناتوانی نیروهای آمریکایی شده است. سیستم ضدزیردریایی آمریکا از جمله بخش‌های ارتش آمریکاست که هدف کاهش بودجه است.

این گزارش ادعا می‌کند که سیستم‌های قدرتمند هیدروآکوستیک زیردریایی‌یاب ارتش آمریکا در اقیانوس اطلس که توسط ماهواره نیز حمایت می‌شوند، قادر نبوده‌اند که ظرف دو دهه گذشته زیردریایی‌های روسی را ردیابی کنند.

وبسایت محافظه‌کار مزبور همچنین انتقادات تند برخی نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره آمریکا را از روسیه و رئیس‌جمهور این کشور، ولادیمیر پوتین منتشر کرده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها