کد خبر: ۷۴۴۳۵
زمان انتشار: ۱۸:۲۵     ۲۸ مرداد ۱۳۹۱
ملاقات پرسپولیس و استقلال با تیم‌های گیلانی پیش از دربی تهران، تلاش گهر دورود و ذوب آهن اصفهان برای فرار بحران و رویارویی "تونی اولیویرا" و "آلبرتو کاستا" در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز از مهمترین اتفاقات دیدارهای پایانی هفته پنجم لیگ برتر است.

به گزارش خبرنگار مهر، پنجمین هفته از مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور در حالی یکشنبه شب به اتمام می‌رسد که تیم‌های استقلال و پرسپولیس در پیش بازی دربی تهران به مصاف تیم‌های گیلانی داماش و ملوان می‌روند، تراکتورسازی در میان دوئل مربیان پرتغالی از صنعت نفت آبادان پذیرایی می‌کند و تیم‌های بحران‌زده گهر دورود و ذوب آهن نیز در کرج مقابل هم قرار می‌گیرند. در زیر اشاره‌ای گذرا به دیدارهای باقیمانده هفته پنجم خواهیم داشت:

داماش گیلان - پرسپولیس تهران


بازی رفت و برگشت پرسپولیس و داماش در فصل گذشته جزو پرحاشیه‌ترین دیدارهای لیگ یازدهم بود، چه در بازی رفت که شیث رضایی و محمد نصرتی شاهکار کردند و با حرکاتی عجیب و غریب به خود و پرسپولیس ضربه زدند، چه در بازی برگشت که تماشاگران منتسب به پرسپولیس از روی سکوهای ورزشگاه آزادی محمود رفیعی را با فحش و ناسزا مستاصل کردند و او ناچار به قطع بازی شد. با این پیش زمینه باید امیدوار باشیم این بار بازی داماش گیلان - پرسپولیس بدون حاشیه تمام شود و خاطرات تلخ تکرار نشود و نتیجه بازی درون میدان رقم بخورد نه در کمیته انضباطی.

البته این بازی شروع نشده حواشی را با خود به دنبال داشته است، داماشی‌ها به عنوان تیم میزبان می‌خواهند بازی در ورزشگاه شهید عضدی برگزار شود و پرسپولیسی‌ها تاکید دارند که در ورزشگاه سردار جنگل شهر رشت به مصاف شاگردان هرندی بروند. همین مسئله طی روزهای گذشته مناقشاتی را بین دو باشگاه به دنبال داشته است که قطعا تا پس از بازی نیز ادامه خواهد داشت.

پرسپولیس که این روزها حال و روز خوشی ندارد و با تحمل دو باخت در چهار بازی جزو تیم‌های میانه پایین جدول است، در آستانه دیدار حساس با استقلال محکوم به کسب سه امتیاز در خانه داماش است، چرا که در غیر اینصورت باید داستان و رویای قهرمانی را در این فصل هم فراموش کند. البته دستیابی به پیروزی در خانه تیم داماش که حداقل در این فصل سخت در رشت امتیاز می‌دهد، کار آسانی نیست و سرخپوشان برای پیروزی باید نیرویی به مراتب بیشتر از دیدارهای گذشته خرج کنند، چرا که در غیر اینصورت تعداد تساوی‌ها و یا باخت‌های این تیم بیشتر و بیشتر از بردهایش خواهد شد.

داماش گیلان هم شرایطی بهتر از تیم پرسپولیس ندارد اما به خاطر شرایطی که شاگردان هرندی دارند و مشکلات متعدد مالی باشگاه داماش انتقادات از این تیم به مراتب کمتر از سرخپوشان تهرانی است. داماش که فصل گذشته با شکست پرسپولیس در ورزشگاه آزادی احیا شد و در لیگ برتر ماندنی، این بارهم امیدوار به تکرار آن داستان است. وقتی فجرسپاسی و صبای قم در ورزشگاه آزادی تیم پرسپولیس را شکست داده‌اند، داماشی‌ها هم به خودباروی رسیده‌اند که می‌توانند این تیم را در خانه شکست دهند. همین مسئله زیبایی‌های بازی فردای داماش و پرسپولیس را دوچندان می‌کند.

گهر دورود - ذوب آهن اصفهان


جدال بحران‌زده‌ها بهترین عنوان برای این بازی است. گهر دورود با یک امتیاز از چهار بازی در رده شانزدهم است و ذوب آهن بدون امتیاز از همین تعداد بازی قعرنشین جدول. این دو تیم که فعلا جزو گزینه‌های سقوط به لیگ دسته اول هستند، از همین هفته‌های ابتدایی در بازی مرگ و زندگی به میدان می‌روند، چرا که برای کندن از قعر جدول و سپردن فانوس به دیگر تیم‌ها راهی جز پیروزی در بازی یکشنبه شب ندارند.

تراکتورسازی تبریز - صنعت نفت آبادان


در بین مربیان پرتغالی حاضر در لیگ برتر فوتبال اوضاع و احوال "تونی اولیویرا" در تیم تراکتورسازی تبریز به مراتب بهتر از "مانوئل ژوزه" و "آلبرتو کاستا" در تیم‌های پرسپولیس و صنعت نفت آبادان است. آلبرتو کاستا که در همان هفته اول مقابل هموطن خود ژوزه در تیم پرسپولیس تن به شکست داد، این هفته به میهمانی دیگر همشهری خود در شهر تبریز می‌رود. او با تیم صنعت نفت آبادان فعلا به بن بست رسیده و تنها یک امتیاز از چهار بازی بدست آورده است.

این مربی پرتغالی که روی لبه تیغ راه می‌رود، در هفته گذشته شاهد خداحافظی اجباری دستیارانش از آبادان بود و شاید با یک شکست دیگر او هم به خانه فرستاده شود. این مربی پرتغالی با ذهنی درگیر این موضوع فردا شب به مصاف تراکتورسازی و خیلی تماشاگرانش می‌رود. تیمی که در خانه به پرسپولیس باخته، از نفت تهران 6 گل خورده است و مقابل فجرسپاسی شیراز نیز به نتیجه‌ای بهتر از شکست 2 بر صفر نرسیده، قطعا کار سختی در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز خواهد داشت.

تراکتورسازان اما در حال و هوایی خاص به مصاف صنعت نفت آبادان می‌روند. تبریز، آذربایجان و اصلا کل ایران هنوز در حال و هوای زلزله روز شنبه هفته گذشته در شمال شرق کشور است و یک هفته پس از این حادثه سرخپوشان تبریزی در خانه میزبان نفت آبادان هستند. با توجه به نتایجی که در دیدارهای روز نخست از هفته پنجم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور رقم خورده است، تراکتورسازان می‌توانند با پیروزی در این بازی خانگی تا رده دوم جدول خود را بالا بکشند. همین مسئله انگیزه تراکتورسازان را دوچندان کرده است تا با پیروزی در بازی عصر یکشنبه به جایگاهی که مدنظر دارند، برسند.

استقلال - ملوان بندرانزلی


استقلال هم به مانند پرسپولیس در پیش بازی دربی به مصاف تیمی از گیلان می‌رود. استقلال در این بازی که در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود، میزبان ملوان بندرانزلی است، تیمی که شروعی خوب در لیگ برتر داشته و جزو چهار تیم بالای جدول است. استقلال هم شروع بدی در لیگ دوازدهم نداشته و با اینکه خوب بازی نمی‌کند اما از چهار بازی به هفت امتیاز رسیده و در میانه جدول جای دارد.

پیروزی خانگی و ارتقا در جدول رده بندی لیگ برتر بهترین اتفاق ممکن برای آبی پوشان پیش از دربی است و آنها به سادگی این فرصت را از دست نخواهند داد. استقلالی‌ها که اعتقاد دارند تیم ملوان با بهره گیری از پنالتی‌های متعدد پیروزی‌های اخیر را کسب کرده به دنبال این هستند که بازهم به مانند سال‌های گذشته قوی سپید انزلی را در تهران شکست دهند.

- برنامه ادامه دیدارهای هفته پنجم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور به شرح زیر است:


شنبه - 28/5/91


* سپاهان اصفهان - سایپای البرز، ساعت 22، ورزشگاه فولادشهر اصفهان


یکشنبه - 29/5/91


* داماش گیلان - پرسپولیس تهران، ساعت 19:10، ورزشگاه شهید عضدی رشت


* گهر دورود - ذوب آهن اصفهان، ساعت 19:10، ورزشگاه انقلاب کرج


* تراکتورسازی تبریز - صنعت نفت آبادان، ساعت 19:40، ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز


* استقلال - ملوان بندرانزلی، ساعت 21:30، ورزشگاه آزادی تهران

جدول رده بندی لیگ برتر:

تیم بازی برد تساوی باخت گل‌زده گل‌خورده تفاضل امتیاز
1- سپاهان 4 3 1 - 10 3 7+ 10
2- صبا 5 3 1 1 10 5 5+ 10
3- فجرسپاسی 5 3 1 1 9 4 5+ 10
4- ملوان 4 3 1 - 7 3 4+ 10
5- نفت تهران 5 2 2 1 9 5 4+ 8
6- تراکتورسازی 4 2 2 - 4 2 2+ 8
7- سایپا 4 2 1 1 4 3 1+ 7
8- استقلال 4 2 1 1 3 2 1+ 7
9- پیکان 5 2 1 2 9 13 4- 7
10- راه آهن 5 1 3 1 7 6 1+ 6
11- داماش 4 1 2 1 6 6 0 5
12- فولاد 5 1 2 2 5 6 1- 4
13- آلومینیوم 5 - 4 1 2 3 1- 4
14- پرسپولیس 4 1 1 2 4 6 2- 4
15- مس 5 1 1 3 2 4 2- 4
16- گهر 4 - 1 3 4 8 4- 1
17- نفت آبادان 4 - 1 3 4 11 7- 1
18- ذوب آهن 4 - - 4 1 10 9- 0

 


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها