کد خبر: ۹۶۶۹۳
زمان انتشار: ۲۰:۳۱     ۱۱ آذر ۱۳۹۱
60 بازیکن فوتبال جهان شامل دیدیه دروگبا، فردریک کانوته، اریک کانتونا و ... حمایت خودشان را از فلسطین در طول حملات اخیر رژیم صهیونیستی به این کشور اعلام کردند.

به گزارش 598 به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این گروه از ستارگان فوتبال جهان که شامل ادن هازارد هافبک بلژیکی چلسی، یوهان کابایه از نیوکاسل، جرمی منز مهاجم پاری سن ژرمن، فردریک کانوته مهاجم مسلمان سویا و ... هستند، با حمایت از آزادی فلسطین گفتند: عمر روئیس 23 ساله و محمد نمار 22 ساله بازیکنان فلسطینی که در اسرائیل زندانی هستند باید آزاد شوند.

در همین خصوص فردریک کانوته، مهاجم سویا که چندین مرتبه دیگر از مردم فلسطین مقابل اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی دفاع کرده بود در سایت شخصی‌اش بیانیه‌ای بدین شرح صادر کرد: ما، به عنوان فوتبالیست‌های حرفه‌ای در اروپا همدردی خود را با مردم غزه که در محاصره و محروم از حقوق اولیه انسانی هستند، اعلام می داریم.

در ادامه این بیانیه شخصی آمده است: ما همچنین مطلع شدیم که در 10 نوامبر اسرائیل یک استادیوم ورزشی در غزه را بمباران کرد که باعث کشته شدن چهار فوتبالیست شد که همگی نوجوان و جوان بودند. این غیر قابل قبول است که کودکان و نوجوانان در غزه کشته می‌شوند و هیچ واکنشی به آنها صورت نمی گیرد و تازه برخلاف همه انتظارها، یوفا میزبانی یک تورنمنت مهم را به اسرائیل جایزه می‌دهد.

در ادامه این بیانیه آمده است: علی‌رغم آتش بس اخیر، مردم فلسطین همچنان در شرایط سختی زندگی می‌کنند. این حق همه مردم فلسطین است که زندگی با رفاه و آزادی و امنیت داشته باشند. ما امیدوار هستیم به زودی فلسطین کاملا آزاد شود.

یوفا چندی پیش میزبانی رقابتهای زیر 21 سال جام ملت‌ها اروپا را در سال آینده به رژیم صهیونیستی داد که با انتقادات وسیعی توام بود. اریک کانتونا، اسطوره فرانسوی در این خصوص گفت: نژاد پرستی، نقض حقوق بشر و نقض آشکار قوانین بین‌المللی جزو اتفاقات روزمره جایی است که به عنوان میزبان جام ملت‌ها زیر 21 اروپا انتخاب شده است.

کانتونا افزود: اکنون زمانی است که باید به تعارض اسرائیل پایان دهیم و عدالت، برابری جامع و احترام به قوانین را از آنها توقع کنیم.

فدراسیون فوتبال فلسطین نیز بارها از تعرض رژیم صهیونیستی و تعطیلی فدراسیون فوتبال فلسطین به میشل پلاتینی، رییس اتحادیه فوتبال اروپا شکایت کرد.

جبرئیل راجوب، رییس فدراسیون فوتبال فلسطین در شکایت خود به پلاتینی اعلام کرده است تعرض رژیم صهیونیستی و تعطیلی فدراسیون فوتبال فلسطین نقض آشکار قوانین یوفاست اما میشل پلاتینی اقدامی در این باره انجام نداد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها