کد خبر: ۹۶۸۴۵
زمان انتشار: ۱۴:۱۸     ۱۲ آذر ۱۳۹۱
فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به برگزاری رزمایش عملیات متحرک هوایی ذوالفقار 91 گفت: در این رزمایش توان رزم و میزان آمادگی نیروهای هوابرد ارتش مورد ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم صبحگاه ستاد این نیرو و درجمع فرماندهان و مسئولین ضمن عرض تسلیت به مناسب ایام محرم به واکاوی رزمایش عملیات متحرک هوایی ذوالفقار 91 در منطقه عمومی غرب کشور توسط نیروی زمینی ارتش اشاره داشت و تصریح کرد: این رزمایش به منظور اقتدار نیروی زمینی، عملیاتی کردن آموزش‌ها، افزایش مهارت‌های فردی و یگانی، ارائه قابلیت‌های بازدارنده و ارتقای آمادگی رزمی یگان‌های هوابرد در اجرای عملیات‌های کنش و واکنش سریع با استفاده از بخشی از امکانان این نیرو پرداخت.

وی در ادامه با بیان اینکه عاشورا درس بزرگی است که امام حسین (ع) و یارانش آن را به یادگار گذاشتند، گفت: روح بزرگ امام حسین (ع) بود که حادثه کربلا را رقم زد و آن را برای ما به یادگار گذاشت. همچنین دفاع مقدس ما نیز درسی بود که رزمندگان شجاع و دلیر از عبرت عاشورایی آن را برای ما به ارمغان آوردند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به اینکه رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس در مقابل هجمه وسیعی از گلوله‌های دشمن ایستادگی کردند و تا آخرین قطره خون حاضر نبودند حتی یک وجب از خاک این کشور را به دست دشمن دهند، افزود: روح بزرگ و ولایی این رزمندگان سبب می‌شود در دفاع مقدس پیروزمندانه در مقابل دشمنان قرار گرفته و جان خود را مقابل گلوله‌های دشمن قرار دهند که این عمل در هیچ جای دنیا مشاهده نشد و باید خاطر نشان کرد که جنگ تحمیلی ما برگرفته از عاشورای حسینی بود.

پوردستان گفت: تحریم‌های دشمنان به گفته خودشان از چند ماه گذشته جدی‌تر و بیشتر شده وقتی متوجه شدند که نمی‌توانند مردم ولایتمدار کشورمان را از این طریق دچار چالش و شکست کنند تحریم‌ها را بیشتر و بیشتر کرده و به خیال خام خود حلقه‌ها را تنگ‌تر کردند و که این تحریم‌ را تحریم فلج کننده عنوان کردند در صورتی که تفکر دشمن این بود که مردم ایران آشنا به این واژه نیستند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه با بیان این مطلب که در واقعه عاشورا هم اینگونه تحریم‌ها را داشتیم گفت: دشمن ابتدا آب را بر امام حسین (ع) و یارانش بست و قتی مشاهده کرد که امام حسین و یارانش از این امر کوتاه نیامدند و تسلیم نشده‌اند با تدابیر واهی خودشان اقتصاد فلج کننده را اجرا کردند یعنی اینکه حتی نگذاشتند کسانی زره، شمشیر و آذوقه به امام حسین (ع) برسانند.

وی تصریح کرد: دشمن در عصر حاضر فکر می‌کند که می‌تواند با این تحریم‌های فلج کننده ملت مقتدر ایران را دچار تضعیف کند غافل از اینکه با تدابیر آگاهانه مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی مسیر خودش را با قوت و قدرت در همه زمینه‌ها ادامه داده و هیچ هراسی از این تحریم‌ها نداشته است.

فرمانده نیروی ارتش اقتصاد مقاومتی را برای کارکنان نیروی زمینی تشریح کرد و گفت: صرفه جویی در این مقوله از نکات بارز بوده و این امر از رده سرباز تا فرماندهی باید به درستی انجام شود.

پوردستان همچنین ضمن ابراز خرسندی از پیروزی‌های اخیر مسلمانان غزه در برابر رژیم غاصب صهیونیستی در جنگ هشت روزه اظهار داشت: امروز مسلمانان با اتحاد و یکپارچگی می‌توانند در مقابل قدرت‌های بزرگ ایستادگی کرده و آنها را به زانو درآورند.

در پایان این مراسم فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: مطمئن باشید که ایران اسلامی در آینده‌ای نزدیک همچنان که در گذشته توانسته است پیروزی‌های چشمگیری را در همه زمینه‌ها به دست خواهد آورد و به نحوه شایسته‌ از این مشکلات عبور کرده و حتی تحریمی تحت عنوان تحریم فلج کننده هم نمی‌تواند کشوری را که در زمینه‌های علمی و فناوری پیشرفت‌های چشمگیری داشته را متوقف کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها