کد خبر: ۹۶۹۷۱
زمان انتشار: ۱۰:۴۰     ۱۳ آذر ۱۳۹۱
همایش «دفاع ملی، دفاع همه جانبه» با هدف تبیین و توسعه ادبیات دفاع ملی و دفاع همه جانبه با رویکرد اسلامی – ایرانی و شعار «دفاع ملی،دفاع همه جانبه» برای دستیابی به عزت ملی برگزار می‌شود.

به گزارش 598 به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، دانشگاه عالی دفاع ملی در نظر دارد بر اساس وظایف خود و به منظور پاسخگویی به تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری، همایشی را در اسفندماه با مشارکت و همکاری نهادها و سازمان‌های مختلف کشوری و لشگری و همچنین با فراخوان ارسال مقالات با محورهایی در این زمینه، برگزار نماید.

بنا بر این گزارش همایش دفاع ملی، دفاع همه جانبه با هدف تبیین و توسعه ادبیات دفاع ملی و دفاع همه جانبه با رویکرد اسلامی – ایرانی و بررسی مفاهیم و معرفت‌شناسی دفاع از دیدگاه اسلام، آراء و اندیشه‌های حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب و با شعار دفاع ملی و دفاع همه جانبه برای دستیابی به عزت ملی، برگزار می‌شود.

دبیرخانه این همایش طی فراخوانی محورهای مقالات مورد بررسی این همایش را اعلام کرد؛ این فراخوان در بخش‌های اصلی شامل محورهای «مفاهیم، ماهیت، اصول و معرفت شناسی »، «قدرت اقتصادی »، « قدرت سیاسی»، «قدرت اجتماعی - فرهنگی»، «قدرت علمی - فناوری»، «قدرت نظامی»، «پدافند غیر عامل و آمایش سرزمین» و همچنین «مطالعات تطبیقی و بهره گیری از تجربیات در دفاع ملی و دفاع همه جانبه» است.

در بخش «مفاهیم، ماهیت، اصول و معرفت شناسی » مفاهیم و معرفت شناسی دفاع ملی و دفاع همه جانبه، مفاهیم و معرفت شناسی دفاع از دیدگاه اسلام، آراء و اندیشه‌های حضرت امام خمینی (ره) در حوزه دفاع ملی و دفاع همه جانبه، آراء و اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب در حوزه دفاع ملی و دفاع همه جانبه، جایگاه دفاع ملی و دفاع همه جانبه در اسناد بالادستی (قانون اساسی، سند چشم انداز و برنامه های پیشرفت کشور) و همچنین نقش و جایگاه دفاع ملی و دفاع همه جانبه در الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت، مورد توجه قرار گرفته است.

در محور دوم این فراخوان که مربوط به «قدرت اقتصادی» است پنج موضوع شامل جهاداقتصادی، اقتصاد مقاومتی، قدرت نرم اقتصادی، نقش اقتصادی، عمرانی و بازسازی نیروهای مسلح و نقش اقتصادی دولت، مجلس شورای اسلامی، قوه قضاییه و سایر نهادهای اقتصادی کشور، تعیین شده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها