کد خبر: ۹۷۹۶۴
زمان انتشار: ۱۵:۰۴     ۱۶ آذر ۱۳۹۱
به گزارش 598 به نقل از ایرنا، ˈعمار الموسویˈ مسئول روابط خارجی حزب الله روز پنجشنبه با ˈدیریک بلامبلیˈ نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در لبنان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار آخرین تحولات داخلی، بویژه اوضاع جنوب لبنان و تجاوزهای دائمی رژیم صهیونیستی به تمامیت ارضی این کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت؛ مساله نشست گفتگوهای ملی لبنان و تحریم آن توسط جریان ۱۴ مارس از دیگر محورهای این دیدار بود.

بلامبلی در این دیدار حامل یک پیام از سوی دبیر کل سازمان ملل برای حزب الله بوده که مفاد آن ضرورت پایان بخشیدن به فاصله پیش آمده میان جریان های مختلف لبنان است.

در پیام دبیر کل سازمان ملل تاکید شده که لازم است تمامی گروه ها و احزاب لبنانی گفتگوها را مجددا آغاز کنند.

موسوی نیز طی سخنانی با استقبال از این مساله خطاب به نماینده بان کی مون، از آمادگی همیشگی حزب الله برای گفتگوی بدون پیش شرط خبر داد.

همچنین دو طرف در خصوص آخرین تحولات شمال لبنان، بویژه پس از هلاکت مجموعه ای از عناصر سلفی این کشور که پس از ورود غیر قانونی به خاک سوریه در مواجهه با نیروهای ارتش این کشور کشته شدند، به گفتگو پرداختند.

بلامبلی طی سخنانی در این رابطه، اقدام عناصر سلفی شمال لبنان را در وارد شدن به نبرد علیه نظام سوریه و کمک به تروریست های مخالف نظام این کشور، مغایر سیاست بی طرفانه دولت لبنان دانست.

اخیرا برخی از عناصر سلفی که عمدتا از شهر طرابلس در شمال لبنان هستند، با ورود غیرقانونی به خاک سوریه قصد کمک به تروریست های مخالف نظام این کشور را داشتند که در کمین نیروهای ارتش سوریه قرار گرفتند؛ تعداد عناصر سلفی کشته شده در خاک سوریه بیش از ۲۲ نفر اعلام شده اند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها
پر طرفدار ترین ها