کد خبر: ۱۰۶۲۱۳
زمان انتشار: ۱۵:۱۶     ۲۱ دی ۱۳۹۱
به گزارش 598 به نقل از باشگاه خبرنگاران، پايگاه خبري الاهرام آنلاين نوشت: وزير امور خارجه كشورمان در گفتگو با برنامه "صباح الخير يا مصر" دستاوردهاي انقلاب مصر را بزرگ و بي همتا دانست و نسبت به آينده نهضت اين كشور ابراز اميدواري كرد.

وي در ادامه با بيان اينكه مصر داراي تمدني عظيم است وخدمات زيادي به جامعه جهاني در طول تاريخ انجام داده افزود ايران ومصر از مهمترين كشورهايي هستند كه در مناسبات منطقه تاثير مي گذارند و دو كشور مي توانند نيازهاي يكديگر در زمينه هاي تجاري و اقتصادي را مرتفع كنند.

دكتر صالحي همچنين در گفتگو با كانال يك تلويزيون مصر به تشريح اهداف سفرش به اين كشور پرداخت و گفت هدف از سفر گفتگو با مقامات مصري درخصوص بحران هاي منطقه اي بويژه بحران سوريه است و افزود: كشورهاي منطقه توانايي حل بحران هاي داخلي خود را دارند و به مداخله خارجي ها نيازي ندارند.

وزير خارجه كشورمان اظهار داشت كه نزديكي روابط تهران وقاهره بر ضد منافع ديگر كشور ها نيست ودو كشور داراي ديدگاه هاي سياسي مخصوص خود هستند.

صالحي همچنين از دعوت رئيس جمهور كشورمان از محمد مرسي براي سفر قريب الوقوع به ايران خبر داد و از گفتگو براي تحكيم روابط با مصر در ديدار با مقامات اين كشور سخن گفت.

وزير امور خارجه كشورمان در پايان گفتگوي اختصاصي خود با برنامه"صباح الخير يا مصر"وابسته به كانال يك تلويزيون مصر با تاكيد بر حل ديپلماتيك بحران سوريه، از ابتكار عمل رئيس جمهور مصر به خاطر تشكيل كميته چهارجانبه و تلاش هاي مقامات اين كشور براي پايان جنگ هشت روزه گروه هاي مقاومت در باريكه غزه و رژيم صهيونيستي قدر اني كرد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها