کد خبر: ۱۲۵۸۷۳
زمان انتشار: ۱۲:۰۷     ۲۸ فروردين ۱۳۹۲
در حالی که اخوان المسلمین، اندیشمندان و اکثریت مردم مصر با از سرگیری و عادی سازی روابط مصر و ایران موافق هستند گروههای سلفی و مرتجع مصر با الهام گرفتن از عربستان سعودی و قطر و با راه انداختن نشستهایی در شهرها و استانهای مختلف مصر، در صدد القاء این موضوع هستند که از سرگیری ارتباط مصر با ایران خطر نفوذ تشیع به مصر را به همراه دارد.
به گزارش 598 به نقل از ابنا، در راستای برنامه های شیعه هراسانه، یک گروه سلفی مصر   نشستی با عنوان "الشيعه هم العدو فاحذروهم" (شیعیان دشمن هستند از شیعیان بر حذر باشید!) با حضور «شیخ محمد ابراهیم منصور»، «شیخ حسین ابوخیر»، «شیخ محمد فرید» و «شیخ سعد زلهف» برگزار کرد.

در این نشست که روز یکشنبه ـ 25 فروردین 1392 ـ در مسجد نور الایمان واقع در شهر "قنطره" دراستان کفر الشیخ (واقع در شمال غربی مصر) برگزار شد محمد ابراهیم منصور عضو سابق مجلس ملی مصر و عضو جمعیت تدوین قانون اساسی مصر گفت: شیعیان در مرحله اول به وسیله تبلیغ محبت و مظلومیت اهل بیت(ع) و در مرحله بعد با طرح شبهاتی مثل «اگر کسی محبت اهل بیت(ع) داشته باشد هر کاری کند به بهشت می رود و بر عکس هر کس محبت اهل بیت(ع)  را نداشته باشد به جهنم می رود» عوام مسلمین را به طرف خود جذب می کنند.

منصور سپس با اعتراف به جذابیت آموزه های مکتب تشیع و روند رو به رشد آن در مصر گفت: در برهه اخیر، هسته های متعددی از شیعیان را در مناطق مختلف کشور رصد کرده ایم.

شیخ محمد فرید (مدرس حديث در آموزشگاه ابن تيمية) نیز در این نشست با ادعای اینکه "خمينيسم" دارای شذوذاتی در عقائد و مواضع است(!) گفت: مسأله تشیع بسیار دشوار و خطر شیعیان بسیار زیاد است و  کسی که در مورد خطر شیعیان سستی کند از تاریخ آنها آگاهی ندارد!

در ادامه شیخ سعد زلهف مدعی شد: شیعیان کسانی بودند که (امام) حسین(ع) را کشتند! و همیشه به مسلمانان خیانت می کنند!

در پایان شیخ حسین ابو الخیر به وسیله پخش کلیپ و عکسهایی با دستگاه ویدئو و با بیان توضیحاتی، عقاید شیعیان را زیر سوال برد.

وی در سلسله اتهامات خود، یمک بار دیگر شبهاتی که بارها از سوی شیعیان پاسخ داده شده است را مطرح کردو وی از جمله مدعی شد: "شیعیان اعتقاد دارند که قرآن، قبل از آنکه بر پیامبر(ص) نازل شود بر علی وحی می شده است"!!

خاطر نشان می شود در حالی که اخوان المسلمین، اندیشمندان و اکثریت مردم مصر با از سرگیری و عادی سازی روابط مصر و ایران موافق هستند گروههای سلفی و مرتجع مصر با الهام گرفتن از عربستان سعودی و قطر و با راه انداختن نشستهایی با عناوین «نسبت به شیعیان هوشیار باشید»، «تشیع؛ خطر آینده» و ... در شهرها و استانهای مختلف مصر، در صدد القاء این موضوع هستند که از سرگیری ارتباط مصر با ایران خطر نفوذ تشیع به مصر را به همراه دارد.

در همین راستا «حازم اسماعیل» عضو ائتلاف موسوم به "دفاع از صحابه" و از علمای سلفی مصر در مناظره با «احمد راسم النفیس» از اندیشمندان شیعه مصر در برنامه "آخر النهار" از شبکه النهار مصر، با حمله شدید به شیعیان آنها را منافق و مجوس خواند و گفت: ترجیح می‌دهیم با اسرائیل تعامل داشته باشیم تا شیعیان.

وی در بیان این مدعای خود گفت: اسرائیلی‌ها یهودی و اهل کتاب هستند و پیغمبر اسلام با یهودیان و مسیحیان تعامل داشت اما با مجوس‌ها نه!!

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۳
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
علی عاصی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۴۷ - ۲۸ فروردين ۱۳۹۲
۶۴
۰
اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد
پاسخ
majid
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۵۸ - ۲۸ فروردين ۱۳۹۲
۰
۱
مسلمان بامسلمان برادروهم کیش است،همانگونه که با تمام همنوعان وانسانهای جهان دوست ویاورمظلومین میباشد.اهل تسنن یاتشیع بودن دراسلام افتخارجمیع مسلمین جهان وپیروان پیامبراعظم وانصارومجاهدین میباشد.
اشهدان لااله الاالله
اشهدان محمدرسل الله
یاایهاالمسلمون اتحدوااتحدوا
پاسخ
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۲۳ - ۲۹ فروردين ۱۳۹۲
۱
۰
یاایهاالمسلمون اتحدوااتحدوا
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها