کد خبر: ۲۱۸۷۱
زمان انتشار: ۱۵:۳۸     ۱۰ مهر ۱۳۹۰
یکی از نشریات استان لرستان که در چند استان غربی کشور توزیع می شود،‌ به بهانه نقد عدم پذیرش اشتباه از سوی افراد، در مطلبی توهین آمیز عصمت ائمه معصومین(ع) و پیامبران(ص) را زیرسوال برده است.

به گزارش 598 به نقل از جهان، این هفته نامه در نوشته خود، نسبت های اهانت باری را به ائمه و پیامبران نسبت داده است.

ایجاد تردید این نشریه در معصومیت پیامبران و ائمه اطهار منجر به اعتراض دانشگاهیان، روحانیت و همچنین مردم متدین لرستان شده است تا جایی که نشریه یاد شده مجبور شد برخی از اعتراضات مردمی را در شماره هفته جاری خود منعکس و با درج توضیحاتی تلویحا از خطایش عذرخواهی کند.

با این اوصاف موضوع به همین جا ختم نشد و در مکان های مختلف از جمله مساجد سطح شهر و همچنین حوزه های علمیه مطلب درج شده با واکنش تند روحانیون و متدینین دنبال می شود. در نماز جمعه این هفته خرم آباد نیز طومار طولانی در محکومیت مطلب درج شده در سیمره به امضای مردم خرم آباد رسید که ازدادستان خرم آباد خواسته شده با مدیر مسئول و همچنین نویسنده مطلب برخورد قانونی صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد نیز در خطبه های این هفته با انتقاد شدید از مطلب درج شده در این نشریه گفت: مایه تاسف است که در استان ولایتمداری مانند لرستان برخی اینگونه قلم می زنند. حجت الاسلام سید احمد میرعمادی تاکید کرد: باید با افرادی که اینگونه به مقدسات توهین می کنند برخورد قانونی صورت گیرد و همچنین مسئولان فرهنگی باید به این موضوع واکنش نشان دهند.

نشریه موهن مورد اشاره را شخصی به نام رستمی اداره می کند.

گفتنی است، زیر سوال بردن معصومیت ائمه اطهار پیش از این و از سوی تئوریسین های جریان اصلاحات کلید زده شده است.

عبدالکریم سروش از آغازکنندگان تردید در عصمت ائمه بوده است. او ضمن زیر سوال بردن عصمت ائمه(ع)، حتی قرآن کریم را "انسانی و خطاپذیر" دانسته و مدعی شده است که پیامبر(ص) بر اساس تجربه، شخصیت و دانش خود که از دید وی "در حد دانش عصر نزول" قرآن بوده، الهام الهی را به صورت متن و کتاب درآورده است.

محسن کدیور دیگر فعال اپوزیسیون هم در سال ۸۴ مدعی شده بود که "عصمت در میان آدمیان منحصر به شخص پیامبر است " و ائمه فاقد مقام عصمت هستند.

جریان اپوزیسیون در راستای زیر سوال بردن مقدسات و سست کردن پایه های اعتقادی مردم، کوشیده است که این تفکر بی اساس را در جامعه ترویج کنند. آخرین نمونه آن هم اهانت چند نشریه دانشجویی دانشگاه امیرکبیر به ائمه معصومین بود که با اعتراضات گسترده ای مواجه شد.
اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها