کد خبر: ۲۲۲۰۸
زمان انتشار: ۱۶:۰۰     ۱۳ مهر ۱۳۹۰
مهر: رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اعلام اینکه طی یکماه گذشته 80 هزار معافیت تحصیلی برای دانشجویان صادر شده است گفت: با موافقت مقام معظم رهبری غیبت اولیه سربازانی که تا اول شهریور به خدمت اعزام شده اند بخشیده شد.

سردار سید حمید صدرالسادات ظهر امروز در حاشیه دیدار مردمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت:یکی از اهداف و رویکردهای این سازمان کاهش مراجعات حضوری و افزایش کیفیت خدمات ارائه شده است. باید سرعت خدمات دهی را افزایش دهیم و پاسخگوی غیر حضوری مشمولان باشیم.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا از ثبت 80 هزار درخواست معافیت تحصیلی خبر داد و افزود: هم اکنون معافیت های تحصیلی توسط مراکز پلیس +10 ثبت می شود و در کمتر از یک ماه پاسخ درخواست به دانشگاه مورد نظر ارسال می شود. دانشجویان باید پس از قبولی در دانشگاه و ثبت نام موقت این برگه را به همراه فرم درخواست از طریق یکی از مراکز پلیس +10 ثبت کنند.

وی ادامه داد: همچنین ثبت تمدید و تعجیل در اعزام نیز به مراکز پلیس +10 واگذار شد. بر این اساس افرادی که دارای معذوریت هایی در اعزام هستند می توانند درخواست تمدید خود را از طریق این مراکز ثبت کنند.

وی با اشاره به راه اندازی مرکز ارائه خدمات الکترونیکی گفت: مشمولان با ارائه کارت ملی می توانند برخی خدمات از جمله دریافت اطلاعات خود را از طریق این مراکز انجام دهند. هم اکنون روزانه 800 نفر به این مرکز مراجعه می کنند که به زودی سایر مراکز در کشور راه اندازی می شود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اعلام تغییر بخشی از مقررات خدمت وظیفه تاکید کرد: هم اکنون جانبازانی که دارای 25 درصد جانبازی هستند یک فرزند آنها معاف و جانبازانی که دارای 50 درصد جانبازی هستند 2 فرزند آنها از سربازی معاف می شود. همچنین رزمندگانی که دارای 30 ماه حضور در جبهه هستند یکی از فرزندان آنها معاف می شود. ضمن اینکه جانبازان زیر 25 درصد حداکثر از هشت ماه کسر خدمت برخوردار می شوند. این در حالی است که اعضای فعال بسیج نیز می توانند تا 6 ماه از کسر خدمت استفاده کنند.

وی به درخواست های غیر قانونی برخی از مشمولان اشاره کرد و گفت: 90 درصد از افرادی که به طور مکرر به این سازمان مراجعه می کنند درخواست های غیر قانونی دارند که نمی توان به آنها رسیدگی کرد. قانون وظیفه عمومی قانونی روشن است و هیچ گونه انعطاف پذیری ندارد.

صدرالسادات در پایان از مشمولان خواست تا هر چه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف وضعیت خود اقدام کنند و گفت: در صورتی که افراد در مورد تعیین تکلیف وضعیت خود اقدام نکنند مشکلاتی برای آنها به وجود می آید.

رئیس سازمان وظیفه عمومی در پایان به بخشودگی اضافه خدمت غیبت اولیه سربازان اشاره و گفت: با موافقت مقام معظم رهبری غیبت اولیه سربازانی که تا اول شهریور به خدمت اعزام شده اند بخشیده شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها