کد خبر: ۲۳۵۸۰
زمان انتشار: ۱۶:۵۵     ۲۶ مهر ۱۳۹۰
مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از افزایش پروازهای ایران و عراق به 47 پرواز در هفته در 8 ماه گذشته خبر داد.

به گزارش 598 رستمیان در مصاحبه با واحد مرکزی خبرافزود: پروازهای ایران به عراق در 8 ماه گذشته 9 برابر شده است.
 
وی گفت: در پی سفر رییس سازمان هواپیمایی کشوری به عراق در اواخر سال گذشته و مذاکرات صورت گرفته با همتای عراقی، تفاهم نامه افزایش پروازهای دو کشور به امضا رسید و بر اساس آن تعداد پروازهای ایران - عراق که 5 پرواز در هفته بود در ماه گذشته به 36 پرواز و هم اکنون به 47 پرواز افزایش یافته است.
 
مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها افزود: پروازها به مقصد عراق از طریق خطوط پروازی داخلی و از شهرهای تهران، تبریز، ساری، اصفهان، بیرجند، سنندج، مشهد، شیراز، یزد، کرمان، کرمانشاه، بندرعباس و زاهدان به شهرهای بغداد، نجف و سلیمانیه صورت می گیرد.
 
رستمیان گفت: همچنین در هفته 12پرواز از عراق به ایران از شهرهای نجف، بغداد، اربیل و ‌سلیمانیه به مقصد تهران ، مشهد اصفهان ، اهواز ، تبریز از طریق خطوط پروازی شرکت های عراقی انجام می شود.
 
مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شرکت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری به آمادگی این سازمان برای صدور مجوز مسیر پروازی به عتبات عالیات اشاره کرد و افزود: طی توافق به عمل آمده با طرف عراقی، مقرر شد سقف پروازی بین دو کشور حذف شود همچنین در صورت کشش بازار و وجود تقاضا در شرکت های هواپیمایی ایرانی و عراقی، در آینده شاهد افزایش مسیرهای پروازی بین دو کشور خواهیم بود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها