کد خبر: ۲۳۹۷۴۴
زمان انتشار: ۱۸:۳۰     ۱۱ مرداد ۱۳۹۳
شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران اعلام کرد: در تعطیلات عید سعید فطر(٦ تا ١٠ مرداد) حدود 400 میلیون لیتر بنزین در کشور مصرف شده است.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایرنا، میزان مصرف بنزین در روز دوشنبه(٦ مردادماه) به ٨٦ میلیون لیتر، روز سه شنبه ٨٥ میلیون لیتر، روز چهارشنبه ٨١ میلیون لیتر، روز پنجشنبه ٧٨,٨ میلیون لیتر و روز جمعه ٦٩ میلیون لیتر رسید.

براین اساس، به طور میانگین در ایام تعطیلات عید فطر، روزانه ٨٠ میلیون لیتر بنزین مصرف شده، در حالی که میانگین مصرف بنزین در ١٢٤ روز نخست سال جاری، ٦٨ میلیون لیتر بوده است.

مصرف بنزین در بازه زمانی ٦ تا ١٠ مردادماه امسال، افزایش ١٢ میلیون لیتری (٢٠ درصدی) را نسبت به کل مصرف چهار ماه اخیر نشان می دهد.

پیش از آغاز ماه مبارک رمضان، میانگین مصرف بنزین در بازه زمانی 11 خرداد (پس از تعطیلی مدارس) تا 7 تیر (قبل از فرارسیدن ماه رمضان) روزانه بیش از 70 میلیون لیتر بوده است و این میزان از 8 تیر تا 4 مرداد با مصرف روزانه 64 میلیون لیتر کاهش یافت.

برای مواجهه با رشد بالای مصرف بنزین در فصل تابستان و آغاز موج جدید سفرها، وزارت نفت اعلام کرده است که بیش از 1.8 میلیارد لیتر بنزین ذخیره شده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها