خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.      امام على عليه السلام: ✨گوش خود را به شنيدن خوبى‌ها عادت بده و به آنچه كه به صلاح و درستى تونمى افزايد گوش مسپار، زيرا اين كار، دلها را زنگار مى‌زند و موجب سرزنش مى‌شود.      
کد خبر: ۳۰۹۰۱۴
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۸
یک فعال بازار سرمایه روند فعلی بورس را طبیعی دانست و از سهامداران خواست تا از فروش سهام خود خودداری کنند.
فردین آقابزرگی- مدیرعامل کارگزاری بانک آینده-  علت ریزش بورس را مورد توجه قرار داد و گفت: در حال حاضر شرایط فعلی بازار سرمایه طبیعی بوده و نوسان جزء اجتناب‌ناپذیر بورس است، زیرا از ابتدای سال تاکنون بازار سرمایه طی 10 روز کاری بازدهی 13 درصدی را نصیب سهامداران کرده که این میزان در مقایسه با زیان 20 درصدی بورس در سال گذشته بسیار مطلوب است.


وی افزود: اگر انتظار داشته باشیم که بورس تهران با شیب تندی به مسیر خود ادامه دهد، به جایی می‌رسیم که نگرانی در بازار ایجاد می‌شود، بنابراین با رعایت موازین و اصولی که در فضای بورس تجربه شده است، اگر روزانه با افزایش 2000 واحدی شاخص بورس مواجه هستیم طبیعی است که روزانه با کاهش 500 واحدی نیز مواجه شویم.

آقابزرگی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی جای نگرانی در بورس وجود ندارد،تصریح کرد:در حال حاضر بازار سرمایه به جایگاه واقعی خود نزدیک می‌شود و جای نگرانی در بازار وجود ندارد.

مدیرعامل کارگزاری بانک آینده با بیان این‌که حرکت بورس باید با شیب ملایم همراه باشد، خاطر‌نشان کرد: قضاوت برخی فعالان بازار سرمایه مبنی بر اینکه با توافق اولیه هسته‌ای، شرایط بهبود می‌یابد، خوش‌بینانه‌ است به‌طوری که به گفته ی وزیر اقتصاد حتی با لغو کامل تحریم‌ها نیز نباید انتظار داشت که مشکلات اقتصادی کشور به سرعت برطرف شود.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایسنا ؛ این فعال بازار سرمایه تصریح کرد: چشم‌انداز رسیدن به توافق نهایی و رفع تحریم‌ها در فضای بورس تاثیر‌گذار است ولی سرعت شکل‌گیری شیب مثبت بورس، هرازگاهی به اصلاح نیاز دارد بنابراین رفتارهای بسیار هیجانی سهامداران در روزهای اولیه سال، در حال اصلاح شدن است.

آقابزرگی اضافه کرد:بعد از مشخص شدن موازین کشور در پرونده هسته ای، لازم است فعالان بازار سرمایه با تعمق بیشتر به فعل و انفعالات وزن دهند و نباید انتظار داشته باشند که بورس تهران در کوتاه مدت از رکود خارج می شود.

این کارگزار بورس با بیان این‌که وضعیت فعلی بورس بهبود پیدا می کند، تاکید کرد: مطمئنا روند مثبت به بورس تهران بر می گردد اما نه با شیب تند ابتدای سال. لذا سهامداران هیچ دغدغه و اصراری برای فروش سهام خود نداشته باشند.

آقابزرگی به عرضه‌های اولیه اشاره کرد و گفت: افزایش عرضه‌های اولیه در ابتدای سال واکنش مثبت و رسمی سازمان بورس به افزایش تقاضا در بازار سرمایه بود به‌طوری که تاکنون سابقه نداشته است که در روزهای ابتدایی سال با این سرعت سهام شرکت‌ها عرضه شود.

وی تصریح کرد: بنابراین این تصمیم نشان می‌دهد که سازمان بورس قصد دارد عرضه و تقاضای موجود در بازار را کنترل کرده و از جو هیجانی بورس جلوگیری کند این در حالی است که برخی از سهامداران از عرضه‌های اولیه ناراضی بودند اما سازمان بورس به عنوان نهاد ناظر تصمیم گرفته است که به تقاضای موجود در بازار پاسخ دهد که این تصمیم بسیار مناسبی در وضعیت بورس بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: