کد خبر: ۳۷۳۷۷۲
زمان انتشار: ۰۱:۳۴     ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵
جزئیات درخواست آمریکا برای مبادله "نمازی"
چندی پیش سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری، درباره شایعه پیشنهاد آمریکا به ایران برای مبادله سیامک نمازی و پدرش گفت: تا جایی که من اطلاع دارم به صورت رسمی به قوه قضاییه چنین درخواستی ارائه نشده است اما من هم به صورت غیررسمی این موضوع را شنیده‌ام.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از جهان، پس از این اظهار نظر، پیگیری خبرنگار ما از منابع آگاه، جزئیات بیشتری در این باره را مشخص کرد.

یک منبع مطلع درباره جزئیات این درخواست گفت: مقامات آمریکایی پیشنهاد کردند سیامک نمازی، متهم امنیتی دو تابعیتی ایرانی ـ آمریکایی، مرداد ماه جاری، بدون برگزاری جلسه دادگاه و رسیدگی به اتهاماتش، در ازای آزاد کردن مبلغی از دارایی های بلوکه شده ایران آزاد شود.

اخیرا سیدمحمود علیزاده طباطبایی، وکیل مهدی هاشمی رفسنجانی و بسیاری دیگر از متهمان ارشد امنیتی و اقتصادی، موفق شده است وکالت سیامک را بر عهده بگیرد.

جزئیات درخواست آمریکا برای مبادله

سیامک و باقر نمازی پدر وی که هر دو به دلیل اتهامات امنیتی و اقتصادی در بازداشت به سر می برند

سیامک نمازی از نمای نزدیک

سیامک فرزند باقر نمازی، استاندار اسبق خوزستان نفت‌خیز در دوره پهلوی است. او به واسطه رشد در خانواده‌ای که بلافاصله پس از فرار از ایران به‌دنبال وقوع انقلاب اسلامی در ساختار حامی نظم نوین جهانی، به استخدام مجدد درآمد، به قولی مسیر رشد را سریع‌تر از دیگران طی کرد. او در ۲۴ سالگی با مدرک «روابط بین‌الملل» دانشگاه تافتز آمریکا، به ایران بازگشت و به سرعت در دولت مشغول به کار شد!

با استفاده از سابقه خانوادگی و توصیه برخی نفوذی‌ها به فرزند مقام عالی اجرایی وقت که جویای سهم خود از اقتصاد نفتی بود نزدیک شد و در ۲۸ سالگی اولین و تنها شرکت دلالی وابسته به دولت را با نام «آتیه بهار» تاسیس کرد! شرکتی که به قول تجار غربی و شرقی، کلید ورود به بازار ایران محسوب می‌شد و با دریافت حق حساب «م - ه» و برخی مدیران آلوده دولتی، مسیر نفوذ سرمایه‌داری به ایران را باز کرد و «رشوه‌خواری» در ایران را به قانونی ملی تبدیل کرد!
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها