کد خبر: ۳۷۵۰۲۹
زمان انتشار: ۰۹:۰۲     ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۵
در پی بارش باران سنگین و رانش زمین در استان فوجیان در جنوب شرق چین تاكنون 41 نفر ناپدید شده اند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایرنا، پیشتر مسئولان ستاد حوادث غیرمترقبه استان های جنوبی چین به مردم هشدار داده بودند كه در سال جاری میلادی به دلیل بارش فراوان باران بلایای طبیعی بیشتری رخ خواهد داد.
رانش زمین در یك ایستگاه برق در منطقه «تیان نینگ» استان فوجیان زمانی به وقوع پیوست كه دهها كارگر در این محل مشغول به كار بودند.

گزارش تلویزیون مركزی چین حاكی است كه بارش باران و رانش زمین موجب شده تا 100 هزار متر مربع خاك و گل و لای روی این كارخانه بریزد.

گزارش ها حاكی است كه نزدیك به 15 نفر دیگر كه از زیر خروارها خاك نجات پیدا كرده اند به دلیل مصدومیت روانه بیمارستانها شده اند.

بخش هایی از نیروگاه برق در زمانی كه رانش زمین رخ داد، در حال احداث بود و قرار بود نیروگاه در سال 2017 میلادی فعالیت خود را آغاز كند.
بیش از 600 مامور از روز گذشته كه حادثه در این استان رخ داد به همراه سگ های تعلیم دیده در حال جستجو برای یافتن كارگران مدفون شده هستند.

«شی جین پینگ» و «لی كچیانگ» رئیس جمهور و نخست وزیر چین نیز با صدور فرمانی خواستار رسیدگی جدی به موضوع و امدادرسانی به موقع به مصدومان و مصیبت دیدگان شده اند.
دولت چین اعلام كرده است كه سطح آب سد «تری گورجس» بر روی رودخانه «یانگ تسه» در جنوب شرق این كشور نیز به سرعت در حال افزایش است و هم اكنون به بالاترین سطح از سال 1992 میلادی رسیده است.

گزارش ها حاكیست كه به همین دلیل، مسئولان اعلام وضعیت هشدار سیل را در منطقه صادر كرده اند.
وقوع توفان های سیل آسیا و مرگبار در جنوب چین به واسطه نزدیكی به سواحل آب های آزاد در فصل بهار و تابستان، مسئله ای است كه همه ساله برای مدتی زندگی اهالی این مناطق را مختل كرده و با بحران جدی مواجه می كند.

در تیرماه سال گذشته نیز در جنوب چین و به ویژه جزیره «های نن» بر اثر وقوع توفان موسوم به «جینگ یو» (نهنگ)، دست كم دو تن كشته و بیش از 90 هزار شهروند ساكن در این منطقه آواره شدند.

به گفته مراجع رسمی چین، در نتیجه این توفان سهمگین كه با بارش شدید باران و بادهایی با سرعت بیش از 100 كیلومتر در ساعت همراه بود، علاوه بر خسارات وارده به تاسیسات شهری، بخش قابل توجهی از زمین های زراعی و محصولات كشاورزی نیز نابود شدند.

در سال 92 نیز بر اثر بارش باران های شدید و وقوع توفان «سولیك» در استان «سیچوان» این كشور كه منجر به رانش زمین نیز شد، حدود 300 نفر كشته و مفقود شدند و 520 هزار خانه تخریب شد.
توفان «یوساگی» نیز در همین سال در جنوب چین حداقل 25 كشته برجای گذاشت و باعث بروز اختلال شدید در سیستم حمل و نقل و سرگردان شدن دهها هزار مسافر شد.

این توفان كه سرعت آن 165 كیلومتر در ساعت و همراه با بارش سنگین باران بود، باعث شد فعالیت بسیاری از مراكز تجاری و مدارس در جنوب كشور مختل شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها