کد خبر: ۳۷۶۴۴۹
زمان انتشار: ۱۰:۳۲     ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵
معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه شهادت فرماندهان انگیزه جریان مقاومت را بیشتر می کند گفت: مقاومت انتقام خود را قبل از هر گروهی از رژیم صهیونیستی خواهد گرفت.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از مهر، سردار رسول سنایی راد با اشاره به شهادت مصطفی بدرالدین در سوریه اظهار داشت: از ابتدای ورود جریان تکفیری به سوریه و اقدام نیابتی علیه مقاومت، از جمله نیروهایی که در سوریه ورود پیدا کرد، رزمندگان حزب الله لبنان بودند که هدف اصلی آنها حمایت از مردم مظلوم و بی دفاع سوریه در مقابل جریان تکفیری بود.

وی افزود: تکفیری ها از ابتدای ورود به سوریه در برخی از روستاها و در پوشش مذهبی اقدام به جنایت هایی کردند؛ از جمله در ۵ روستای شیعه نشین تمامی مردان آن روستا که غیر مسلح نیز بودند را جلوی خانواده هایشان سر بریدند. سرانجام با هماهنگی دولت سوریه، حزب الله نیز به این مساله ورود پیدا کرد و به دفاع از سوری ها در برابر این موج تروریسم وحشی پرداخت.

سنایی راد با بیان اینکه ۸۴ درصد کشته ها و شهدایی که توسط جریان تکفیری قتل عام شده اند، سنی مذهب هستند، تصریح کرد: از اولین گروه هایی که برای حمایت از مردم سوریه بنا به درخواست دولت آن ورود پیدا کرد، حزب الله بود و در این مسیر تاکنون شهیدان زیادی داده است؛ شهید جهاد مغنیه، شهید مصطفی بدرالدین و شهدای به نام دیگری از جمله این شهدا هستند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه عرصه مبارزه میدانی جدی است و هزینه هایی را نیز دارد، گفت: حزب الله با آگاهی از این مساله از ابتدا به مبارزه با تکفیری ها پرداخت. آنچه در این ماجرا معمولا نادیده گرفته می شود همکاری اطلاعاتی رژیم صهیونیستی و برخی از کشورهای عربی حامی جریان تکفیری هاست. این همکاری در به شهادت رساندن فرماندهانی مثل جهاد مغنیه و شهید بدرالدین مشهود است.

رژیم صهیونیستی از تروریسم تکفیری استفاده ابزاری می کند

سنایی راد با اشاره به آتش بس بین گروههای معارض در سوریه تصریح کرد: آتش بس در سوریه باعث شد تا حامیان تکفیری ها در سوریه بتوانند مجددا آنها را که در شرایط سختی قرار گرفته بودند، تجهیز و آماده کنند.

وی با تاکید بر اینکه شهادت مصطفی بدرالدین قبل از اینکه به وسیله تکفیری ها باشد حاصل یک همکاری مشترک بین سرویس های جاسوسی و اطلاعاتی رژیم صهیونستی و برخی کشورهای عربی است، ادامه داد: رژیم صهیونیستی از تروریسم تکفیری در سوریه و برخی از حامیان آن  برای ضربه زدن به جریان مقاومت استفاده ابزاری می کند.

سنایی راد خاطرنشان کرد: مقاومت حتما انتقام خود را قبل از هر گروهی از رژیم صهیونیستی خواهد گرفت و ماهیت صهیونیستی جریان تکفیری و نفوذ صهیونیسم در بین برخی از کشورهای عربی و تاثیر آن بر سران این کشورها در این ماجرا آشکارتر خواهد شد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران شهادت مصطفی بدرالدین را انگیزه ای برای حضور بیشتر نیروهای مقاومت در برابر داعشی ها عنوان کرد و گفت: در مواردی که فرماندهان ارشد حزب الله مورد هدف قرار می گیرند این گونه اقدامات معمولا از توان اطلاعاتی تروریسم کور تکفیری خارج است و حاصل نوعی همکاری بین رژیم صهیونیستی و برخی از کشورهای عربی که به رسوایی هر چه بیشتر آنها خواهد انجامید. هیچ تردیدی وجود ندارد که اصلی ترین مانع بر سر راه زیاده طلبی و زیاده خواهی رژیم صهیونیستی، حزب‌الله است.

جریان تکفیری نماینده رژیم صهیونیستی است

وی ادامه داد: در سال های اخیر حزب‌الله نماد مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی شده است؛ وقتی در سوریه فرماندهان ارشد حزب‌الله با همکاری برخی از کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی به شهادت می رسند در واقع ماهیت واقعی و جریانات پشت پرده تروریسم تکفیری آشکار می شود و انگیزه نیروهای مقاومت را بالا می برد زیرا واقعیت این است که مقاومت همچنان دشمن اصلی را رژیم صهیونیستی می داند.

سنایی راد جریان تکفیری را نماینده رژیم صهیونیستی برشمرد و گفت: آنها علیه مقاومت مبارزه می کنند و چاره ای جز ایستادگی در مقابل این تروریسم وحشی وجود ندارد. واقعیت این است که شهادت فرماندهان مقاومت انگیزه ها را تشدید می کند و این حق را برای حزب‌الله پدید می آورد که انتقام این شهادت را در هر زمان و هر مکانی بگیرند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران با اشاره به اینکه با این اقدامات انگیزه جوانان در محور مقاومت برای مقابله با تکفیری ها و رژیم صهیونیستی بیشتر خواهد شد، تصریح کرد: جریان مقاومت یک جریان اعتقادی است و شهادت ها موجب رویش خواهد شد. نه تنها خللی در مقاومت ایجاد نخواهد شد بلکه این شهادت انگیزه ها را برای ایستادگی و مقاومت بیشتر خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه شهادت مصطفی بدرالدین انگیزه نیروهای جهادی را تقویت کرده است، خاطرنشان کرد: این مساله باعث رویش در بین مشتاقان جهاد و شهادت برای مبارزه با دشمنان خواهد بود. حزب‌الله در همان لحظات اول خبر شهادت این شهید را اعلام کرد و تشییع جنازه او نیز علنی صورت گرفت زیرا این اطمینان وجود دارد که بازتاب آن به نفع محور مقاومت است و به رویش جدید منتهی می شود.

سنایی راد با بیان اینکه هر چند از دست دادن این شهدای عزیز خسارت به حساب می آید، گفت: واقعیت این است که این اتفاقات بخشی از کار جهاد است. روحیه جهادی و اعتقادی مقاومت این شرایط را به وجود می آورد که شهادت ها هیچ تاثیر و خللی در روند مبارزه تولید نخواهد کرد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها