کد خبر: ۳۹۱۴۶۲
زمان انتشار: ۱۱:۴۱     ۱۰ شهريور ۱۳۹۵
طی بیانیه‌ای عنوان شد
سازمان بسیج طلاب و روحانیون در حمایت از مواضع انقلابی آیت الله علم الهدی بیانیه ای صادر کرد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از خبرگزاری بسیج، سازمان بسیج طلاب و روحانیون در حمایت از مواضع انقلابی آیت الله علم الهدی بیانیه ای صادر کرده است. متن کامل این بیانیه که در اختیار خبرگزاری بسیج قرار گرفته در ادامه می آید:

بسم الله الرحمن الرحیم

". . .  فاجتنبوا الرجس من الاوثان و اجتنبوا قول الزور "(آیه 30/سوره حج)

" پس از پلیدی بتها دوری کنید و از گفتار باطل اجتناب ورزید ".

". . . هنری زیبا و پاک است که کوبنده ی سرمایه داری مدرن و کمونیسم خون آشام و نابود کننده اسلام رفاه و تجمل ، اسلام سازش و فرومایگی ، اسلام مرفهین بی درد و در یک کلمه اسلام آمریکایی باشد."

( امام خمینی (ره) 30 / 6 / 1367 )

در صحنه ی پرفتنه ی جنگ نهروان آنان که قرآن برنیزه کردند با ساز و دهل و قول زورموسیقایی شیطانیشان بر اندیشه و چشم و گوش بی بصیرتان کوفتند و جهاد پیروز امیر المؤمنین (علیه السلام) را در کنار خیمه ی هلاکت معاویه به شکست نظامی کشاندند و در واقعه ی عاشورای سال شصت و یک هجری لشکر عمر سعد بر طبل وحشت کوفتند تا دل کودکان و زنان حرم یا همان پشت جبهه را بلرزانند .

هنر ناب انقلاب از موسیقی مطرب و آواز غنایی برحذر است اما ضرب آهنگ شور و نشاط وتعادل را ارج می نهد . هنر در ایران اسلامی ؛ لختی و رقاصی و اعتیاد به روان گردان ها نمی باشد ، بلکه در همه حال پاکی از معصیت را می طلبد .

حضرت آیت الله علم الهدی (زید عزه) فقیهی دین شناس و مجتهدی انقلابی است که از تحجر همیشه برحذر بوده و کوک ساز دشمن را با بصیرت مثال زدنیشان بخوبی می شناسند. ضمن آنکه تسلطی علمی به مبنای هنر و موسیقی از جمله ویژگی های ایشان می باشد که بارها در اجتماع هنرمندان مطالبی پر مغز و غنی را بیان نموده اند.

چگونه ممکن است در جمهوری اسلامی، سازی برخلاف قواعد اسلامی و انسانی زده شود و عالمان پارسا و وارسته که مرزبانان دین اند موضع گیری نکنند ؟! مخالفت ایشان با کنسرت های آنچنانی در استان بلند آستان مشهد حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) فقط حفظ حریم رضوی و رعایت حدود شارع مقدس بوده و هست . اما چند روزی است مورد هجمه ناجوان مردانه برخی رسانه های وابسته و سیاست بازان قدرت طلب واقع  شده اند که به هر حیله ای سعی در جمع آوری رأی مردم دارند . یار خدوم انقلاب را برخی متحجر و برخی انحصار طلب معرفی کردند و نسبت به این استاد مذهّب و وارسته، ظلم نمودند.

لذا سازمان بسیج طلاب و روحانیون ضمن حمایت از بیانات صریح ، مقتدرانه و مبتنی بر فقه معظم له؛ و تقدیر و تشکر از مواضع انقلابی قوه ی قضائیه ؛ از وزیر محترم ارشاد و کمیسیون فرهنگی مجلس می خواهد تا این آشفته بازار تهاجم فرهنگی ، بخصوص وضعیت نامناسب برخی کنسرت ها را که امروزه تعدادشان در شهرهایی مانند تهران از پاریس و لندن هم بیشتر شده مدیریت نموده و از پالایش این هرج و مرج نهراسند و به قول الهی عمل نمایند. به ویژه آنکه اصلی ترین ضرر چنین لهوی در برخی کنسرت ها متوجه هنر اصیل و موسیقی سنّتی می گردد که عین بی هنری و مصداق بی قانونی است و تذکر عالمانه و خردمندانه ی آن عالم معزّز نیز حکایت از هنر خواهی و هنرمندی وی دارد که در پی تحقق هنر ناب و فاخر است که همواره پیش برنده ی ارزش های ناب انقلاب اسلامی در مواقع و مواقف گوناگون این نظام الهی بوده است.

والسلام من اتبع الهدی
سازمان بسیج طلاب و روحانیون

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها