کد خبر: ۴۰۰۰۱۰
زمان انتشار: ۰۰:۴۶     ۱۳ آبان ۱۳۹۵
آسوشیتدپرس:
خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته است که واشنگتن کشورهای اروپایی را تحت فشار قرار داده تا آن‌ها ورود هواپیماهای ماهان به اتحادیه اروپا را ممنوع کنند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، خبرگزاری آسوشیتدپرس روز چهارشنبه از تلاش آمریکا برای متقاعد کردن کشورهای اروپایی به جلوگیری از پرواز هواپیماهای خطوط هوایی ماهان به این کشورها، خبر داده است.

ماهان از جمله شرکت‌های ایرانی است که با وجود توافق هسته‌ای، به بهانه «حمایت از تروریسم» همچنان در فهرست تحریم‌های آمریکا باقی مانده است. با این حال اتحادیه اروپا این شرکت را تحریم نکرده و روزانه پروازهای آن به کشورهای اروپایی انجام می‌شود.

آلمان، فرانسه، دانمارک و روسیه از جمله کشورهایی هستند که ماهان به آن‌ها پرواز دارد.

یک مقام در وزارت خزانه‌داری آمریکا به آسوشیتدپرس گفته است که ایالات متحده در تلاش است که این کشورها را به همکاری با اقدامات آمریکا برای مختل کردن شبکه مالی ماهان متقاعد کند، اما با مقاومت سخت این کشورها مواجه شده است.

آمریکا ماهان را به انتقال سلاح و نیرو به سوریه متهم کرده و معتقد است که محدود کردن این خط هوایی می‌تواند به ایران فشار وارد کند.

آسوشیتدپرس نوشته است که با این حال آمریکا هیچ اهرم فشاری برای تغییر قوانین اتحادیه اروپا ندارد و تنها کاری که می‌تواند انجام دهد، این است که از این کشورها بخواهد ورود هواپیماهای ماهان را ممنوع کنند. واشنگتن همچنین می‌تواند شرکت‌های خارجی همکار با ماهان، از جمله بانک‌ها و شرکت‌های حمل و نقل را تحت تعقیب قرار دهد.

یک سخنگوی اتحادیه اروپا گفته است که هواپیمایی ماهان در فهرست تحریم‌های اروپا نیست و ایالات متحده هم هیچ اختیاری برای تصمیم‌گیری در مورد قوانین اروپا ندارد.

هفته گذشته هم اتحادیه اروپا با مقاومت یونان، مجبور شد تحریم‌های بانک صادرات را لغو کند.

«برد شرمن» عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا که در ماه می در نامه‌ای به نماینده اتحادیه اروپا در کنگره از این اتحادیه خواسته بود ماهان را تحریم کند، در مصاحبه با آسوشیتدپرس هم این شرکت را به حمایت از نظام سوریه متهم کرده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها