کد خبر: ۴۰۰۳۹۲
زمان انتشار: ۰۰:۰۶     ۱۷ آبان ۱۳۹۵
روحانی:
رئیس جمهور با بیان اینکه در ۳ ماهه نخست ۹۵ درآمد نفتی نداشتیم،‌ کاهش قیمت نفت را یکی از مشکلات بزرگ دولت عنوان کرد.رئیس جمهور با بیان اینکه در ۳ ماهه نخست ۹۵ درآمد نفتی نداشتیم،‌ کاهش قیمت نفت را یکی از مشکلات بزرگ دولت عنوان کرد.
به گزارش پایگاه 598، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه امروز اعضای فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با رئیس‌جمهور گفت: در این جلسه آقای رئیس‌جمهور از رأی مثبت نمایندگان به وزرای پیشنهادی دولت در جلسه رای اعتماد اخیر تشکر کرد و عنوان کرد که مجلس با این رای علاوه بر اینکه باعث ساماندهی این وزارتخانه‌ها شد رای مثبت آنها این اثر مثبت را برجامعه گذاشت که مردم احساس کردند همدلی بیشتری بین دولت و مجلس به وجود آمده و این همدلی بیشتر از مجلس قبل است.

وی افزود: رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد که این طور رایزنی‌ها و همکاری‌ها استمرار داشته باشد و مختص یک مقطع خاص نباشد. از آنجایی که مردم از این وفاق و همدلی استقبال می‌کنند ما موظفیم در این جهت حرکت کنیم.

نایب‌رئیس فراکسیون مستقلان ولایی اظهارداشت: روحانی گفت که شکاف‌های اجتماعی در کشور کم شده اما در همین حد نیز قابل قبول نیست و علاوه بر این باید انسجام داخلی بیشتر شود و مجلس و دولت می‌توانند در این انسجام و وحدت تاثیرگذار باشند.

جعفرزاده خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور عنوان کرد که در سه سال و نیم گذشته اقدامات خوبی انجام شده و در جاهایی که اقدامات ناکافی بوده باید تلاش بیشتری صورت پذیرد.

وی افزود: روحانی گفت که در بحث بانک‌ها مشکل داریم و از یک جلسه شورای مشورتی اقتصادی صحبت کرد که یکی از منظم‌ترین جلساتی است که در آن شرکت می‌کند و این شورا هفته‌ای دوبار تشکیل جلسه می‌دهد و تصمیمات مهم اقتصادی در این جلسات اتخاذ می‌شود.

نایب‌رئیس فراکسیون مستقلان ولایی اظهار داشت: رئیس‌جمهور گزارشی از نحوه کاهش تورم ارائه کرد و افزود زمانی که دولت یازدهم کار خود را آغاز کرد تورم حدود 40 درصد بود که تا پایان سال به 34.7 درصد کاهش یافت. برای سال بعد تورم 25 درصدی را هدف‌گذاری کردیم که به 17 درصد کاهش یافت و برای سال 96 نیز پیش‌بینی کرده‌ایم که تورم تک‌رقمی تثبیت شود.

جعفرزاده خاطرنشان کرد: روحانی گفت که بزرگ‌ترین مشکل ما طی سال‌های گذشته کاهش شدید قیمت نفت از 120 به 30 دلار بود و در تاریخ سابقه نداشته که قیمت نفت تا یک چهارم کاهش یافت.

وی افزود: رئیس‌جمهور عنوان کرد تقریبا همه کشورهای منطقه‌ای که فروش نفت مانند عربستان، قطر و عراق با مشکل مواجه هستند برای پرداخت حقوق تسهیلات دریافت می‌کنند.

نایب‌رئیس فراکسیون مستقلان ولایی مجلس اظهار داشت: روحانی خاطرنشان کرد سال گذشته سال بسیار سختی بود و ما در ماه‌های بهمن و اسفند حقوق نداشتیم و ناچار شدیم نفت خود را پیش‌فروش کنیم و به همین خاطر در سه ماهه نخست امسال پول نفت نداشتیم.

جعفرزاده خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور گفت که ما سعی داریم تا سه کار را انجام دهیم. اولویت اول ما حقوق است. دوم یارانه و سوم سود اوراق بانکی.

وی افزود: روحانی ضمن تشکر از نمایندگان به خاطر تصویب لایحه اصلاح قانون بودجه سال 95 اظهار داشت: غیر از اوراق راه دیگری برای توسعه تملک دارایی‌ها و تکمیل پروژه‌های عمرانی کشور وجود ندارد.

نایب‌رئیس فراکسیون مستقلان ولایی مجلس اظهار داشت: رئیس‌جمهور گفت که تورم در کشور رضایت‌بخش است و باید تلاش کنیم تا بیشتر آن را کاهش دهیم اما هیچ یک از این حرف‌ها به معنای عبور از مشکلات نیست.

جعفرزاده خاطرنشان کرد: روحانی افزود در دیدار اولی که با رهبر معظم انقلاب داشتم ایشان گفتند همه مشکلات را می‌توان حل کرد و بزرگ‌ترین مشکلی که ما با آن مواجهیم مشکل بیکاری است.

وی افزود: رئیس‌جمهور گفت که در بهار امسال یک میلیون 240 هزار متقاضی کار داشتیم و طبق اعلام مرکز آمار از بهار تا بهار برای 714 هزار نفر شغل ایجاد شده و این در شرایطی است که در دولت قبل 12 هزار شغل در سال ایجاد می‌شد.

نایب‌رئیس فراکسیون مستقلان ولایی مجلس اظهار داشت: رئیس‌جمهور عنوان کرد که در سه ماهه نخست رشد متناسب با پیش‌بینی انجام شده را داشتیم که حدود 5 درصد است که اگر در سه ماهه دوم سال نیز این میزان تکرار شود به معنای خروج از رکود است اما اگر بخواهیم یک میلیون شغل ایجاد کنیم نیازمند رشد 8 درصد و بالاتر هستیم.

جعفرزاده خاطرنشان کرد: روحانی افزود همه ما باید تابع رهبری باشیم و ایشان از همدلی بین مجلس و دولت خوشحال می‌شوند.

وی افزود: رئیس‌جمهور پیشنهاد کرد که کمیته مشترکی بین مجلس و دولت تشکیل شود و مسائل در این کمیته مورد بحث و بررسی قرار گیرد و طبق تصمیمات کمیته اقدامات صورت پذیرد.

نایب‌رئیس فراکسیون مستقلان ولایی مجلس در پایان اظهار داشت: رئیس‌جمهور گفت فراکسیون مستقلین در جلسه بعدی خود مسائل را دسته‌بندی کند و من نیز وزرا را مکلف می‌کنم تا بیایند تا نهایتا کار خوبی انجام شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۱
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
رحمان
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۲ - ۱۷ آبان ۱۳۹۵
۰
۰
جعفرزاده شما که دارین از فتنه گران حمایت میکنید معلوم دروغها ریس جمهور رو باور میکنید نون رو به نرخ روز میخوری اقای جعفرزاده
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها