کد خبر: ۴۰۰۷۰۶
زمان انتشار: ۱۰:۰۳     ۱۹ آبان ۱۳۹۵
هیئت اعزامی اتحادیه اروپا به نوار غزه درباره وضعیت این منطقه در سایه ادامه محاصره همه‌جانبه از سوی رژیم صهیونیستی، هشدارهایی داد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، هیئت اعزامی اتحادیه اروپا به نوار غزه پس از ورود به غزه در یک نشست خبری ضمن هشدار درباره اینکه وضعیت نوار غزه به خاطر محاصره این منطقه غیر قابل تحمل است، خواستار ایجاد تغییرات سیاسی و امنیتی و اقتصادی برای لغو محاصره باریکه غزه شد.

این هیئت تاکید کرد که پروژه‌های اتحادیه اروپا در فلسطین و غزه با هدف حمایت از حوزه‌های گوناگون از جمله آموزش، بهداشت و توسعه اقتصادی صورت می‌گیرد.

هیئت اعزامی اتحادیه اروپا به نوار غزه خاطرنشان ساخت که اجرای پروژه‌های عمرانی به تنهایی کافی نیست، وضعیت باریکه غزه غیر قابل تحمل می‌باشد، باید برای ایجاد تغییرات سیاسی و امنیتی و اقتصادی دست به اقدامات سریع‌تری زد تا در سایه آن گذرگاه های مرزی گشوده شود و محاصره این منطقه لغو گردد.

این هیئت همچنین خواستار تسهیل ورود مسئولان و نمایندگان سازمان های بشردوست منطقه‌ای و بین‌المللی به باریکه غزه جهت رسیدگی به وضعیت فلاکت بار مردم این منطقه شد.

 45 شخصیت اروپایی از جمله 36 سرکنسول اتحادیه اروپا طی سفری چند ساعته صبح سه شنبه از طریق گذرگاه بیت حانون "ایرز" وارد باریکه غزه شدند. از جمله کشورهایی که در میان شخصیت‌های وارد شده به نوار غزه نماینده دارند می‌توان از کشورهای سوئد، دانمارک، مالت، اسلونی، ایرلند، فنلاند، لتوانی، مجارستان، اسپانیا، هلند، بلژیک، آلمان، قبرس، ایتالیا، یونان و پرتغال نام برد.

باسم نعیم رئیس شورای مناسبات بین المللی فلسطین عنوان کرد که سفرای اروپایی در سفر چند ساعته خود به باریکه غزه از نزدیک در جریان اوضاع معیشتی و اقتصادی ناگوار ساکنان این باریکه قرار خواهند گرفت.

نعیم اظهار داشت که این سفر در راستای مسئولیت پذیری جامعه بین الملل در قبال اوضاع ناگوار باریکه غزه  صورت می گیرد. او همچنین نسبت به انفجار اوضاع در این منطقه و تاثیرات و پیامدهای ناگوار آن بر منطقه هشدار داد.

وی پیش بینی کرد که این هیئت اروپایی با نمایندگان نهادهای محلی و مدنی و بین المللی دیدار کنند. با این حال نعیم بعید دانست که دیداری میان سفرای اروپایی و شخصیت های سیاسی و حزبی صورت گیرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها