کد خبر: ۴۰۱۵۳۵
زمان انتشار: ۲۳:۳۳     ۲۵ آبان ۱۳۹۵
دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران تمدید تحریم‌ها در شرایط پسابرجام را لگد‌زدن به برجام خواند و گفت: در صورت نقض توافق وین از سوی طرف مقابل، بسته اقدامات فنی پیش‌بینی شده به عنوان پاسخ به سرعت اعمال می‌شود.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی امروز (سه شنبه) در نخستین اجلاسیه ملی 4000 شهید استان گلستان گفت: برای جمهوری اسلامی ایران به دلیل ماهیت انقلابی آن و تعارض ذاتی که با نظام سلطه دارد، جابجایی در نظامهای سیاسی قدرتهای جهانی و جنسیت و رنگ پوست و حزب رهبران آنها تفاوتی ایجاد نخواهد کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود: اعتراف مقام آمریکایی به اینکه با هزینه مداخله های نظامی فرامرزی این کشور امکان دوبار بازسازی ایالات متحده آمریکا میسر بود، تصریح به صحت مواضع بیش از سی ساله ایران مبنی بر نامشروع و پرهزینه بودن دخالت خارجی این کشور است.

وی افزود: جلوگیری از این خسارت هنگفت که هزینه آن را مالیات دهندگان آمریکا می پردازند صرفا با بیان مشکل امکانپذیر نبوده و باید اراده ای برای اصلاح آن در مقامات آمریکا شکل بگیرد  

دریابان شمخانی با اشاره به کنگره عظیم اربعین حسینی و اجتماع میلیونی زائران در شهر مقدس کربلا گفت: مناسک اربعین باید تجلى و مظهر وحدت همه مستضعفان، آزادگان و ظلم ستیزان جهان، وحدت امت اسلامى و یکپارچگى جهان تشیع باشد.

وی خاطرنشان کرد: راهپیمایی اربعین، مظهر قدرت نرم مسلمانان و ایجاد کننده  ظرفیت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی برای جهان اسلام  است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: امروزه متأسفانه تکفیرى‌ها در میدان و برخی کشورهای مرتجع عرب در سیاست تلاش دارند تا موضوع رژیم صهیونیستى را در جهان اسلام به تهدید دوم تبدیل کرده و با خونین کردن مرزهاى جهان اسلام امکان مقابله با توسعه طلبی رژیم صهیونیستی را محدود کنند.

وی افزود: جهان اسلام باید با این پدیده مقابله کند و تهدید ناشی از جنایات رژیم خونخوار و کودک کش صهیونیستی را در معرض نگاه امت اسلامی و جهانیان قرار دهد.

علی شمخانی یادآور شد: متأسفانه روشنفکران جهان اسلام نیز از تبیین موضوع استفاده از ظرفیت اربعین برای ایجاد قدرت در جهان اسلام علیه رژیم صهیونیستی غافل بوده و به رسالت خود در این زمینه عمل نمی کنند.

 دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به برخی اظهارات در خصوص احتمال تمدید تحریمهای آمریکا علیه ایران موسوم به ایسا(lsa) گفت: گرچه کشور ما از ابتدا با تحریم های ظالمانه آمریکا روبرو بوده و نتیجه آن نیز پیشرفتهای فراوان در عرصه های علمی، صنعتی و نظامی بوده است، اما تمدید تحریم ها در شرایط پسابرجام به نوعی لگد زدن به توافق برجام است.

وی تصریح کرد: تمام ناظران بین المللی و کشورها بر صحت اجرای تعهدات ایران در برجام اذعان دارند و در صورت نقض برجام از سوی طرف مقابل، بسته اقدامات فنی پیش بینی شده به عنوان پاسخ به سرعت اعمال خواهد شد.


اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۳
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۴ - ۲۶ آبان ۱۳۹۵
۰
۰
برو خودت را فریب بده ، اول پاسخ گوی ان همه امتیازاتی که دادی و ان همه سماقی که مردم مکیدند را بده بعد بلبل زبانی کن ،
وقتتان تمام شده
وگرنه باز هم کشور را به یک چالش شکست خورده دیگر مثل برجام خواهید برد
پاسخ
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۷ - ۲۶ آبان ۱۳۹۵
۰
۰
جناب دریابان یا اقیانوس بان حالاهرچی که درجه ات هست ادامه تحریم ها لگدزدن به برجام است یعنی چی؟ مگه روحانی نگفت تحریم هابرداشته شد صدتاش. دوسه تا مونده فقط، بعد چطور تحریم برداشته شده رو تمدید می کنن. ازشما بعیده هم از برجام دفاع کردی هم توهم دروغگو شدی فکرمی کنید مردم تناقض گویی ها روتشخیص نمیدن.تاکی دولت میخواددروغ بگه و شما ازش حمایت کنید
پاسخ
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۵۹ - ۲۷ آبان ۱۳۹۵
۰
۰
مسولین ما کاری که برا مردم و حتی عهد شکنی آمریکا نمیکن ، فقط نشستن و نظاره میکنن که چجور دارن مارو تحریم میکنن و بعد میگن ما ایکار میکنیم ما اونکار میکنیم.:|
عامو کوتاه بیاین:-/
بنظر شما الان امریکا باید بترسه؟؟
زهی خیال باطل!!
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها