کد خبر: ۴۱۱۹۴۰
زمان انتشار: ۱۳:۱۵     ۱۸ بهمن ۱۳۹۵
دادستان کل کشور نسبت به تصمیمات اخیر ترامپ واکنش نشان داد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام جعفر منتظری در همایش تخصصی پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز صبح امروز در ستاد نیروی انتظامی برگزار شد در جمع خبرنگاران با تاکید بر ضرورت مبارزه جدی با قاچاق کالا در کشور اظهار داشت: یکی از سیاست‌های راهبردی دشمن، ضربه اقتصادی به کشور ما است که یکی از راه‌های این امر، قاچاق کالا است.

وی با تقدیر از تلاش قابل توجه پلیس در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: علی‌رغم تلاش‌های انجام گرفته باید توجه داشت که مبارزه موثر با قاچاق کالا و ارز تنها از 2 راه امکانپذیر است. اول بستن مرزها بر روی کالاهای قاچاق و دوم امحای کالاهای قاچاق مکشوفه.

دادستان کل کشور درباره کوله‌برها نیز گفت: کوله‌برها مرزنشین‌هایی هستند که سالها ارتزاق آنها از رد و بدل کردن کالا در نقطه مرزی می‌گذرد و در بیانات مقام معظم رهبری نیز کوله‌برها نیز از قاچاقچیان کالا مستثنی شوند چرا که این افراد مستضعفین جامعه هستند اما از سوی دیگر کوله‌برهایی هستند که برای برخی افراد پشت پرده اجیر می‌شوند که برخورد ما با کوله‌برهای اجیر شده معقول نیست و باید نیروهای اطلاعاتی افراد پشت پرده این کوله‌برهای اجیر شده را شناسایی کرده و با آنها برخورد کند.

منتظری خاطرنشان کرد: متاسفانه حادثه‌ اخیری که برای کوله‌بران اتفاق افتاد موجب تاثر و تالم شد و امیدواریم خداوند مسئولین را به مسیری هدایت کند که مسیر اقتصاد جامعه در آن هموار شود.

وی در پاسخ به خبرنگار تسنیم، در خصوص ورود قوه قضائیه به تصمیمات اخیر رئیس جمهور آمریکا در در عدم مجوز ورود به اتباع ایرانی به خاک این کشور در مجامع بین‌المللی گفت: یکسری از مسائل در ارتباط با تصمیمات دولت آمریکا که به تضییع و تجاوز حقوق ایران منجر شده از جمله موضوع 2 هزار میلیاردی و مواردی از این دست در مجامع بین‌المللی مطرح شده و پیگیری‌های لازم برای آن انجام می‌شود.

دادستان کل کشور ادامه داد: البته تصمیمات رئیس‌جمهور تازه‌کار آمریکا موضوع قابل توجهی است و امیدواریم دولتمردان کشورمان سیاست‌های متناسب با آنها را اتخاذ کنند. البته خوشبختانه عملکرد رئیس‌جمهور تازه‌کار آمریکا به قدری ناپسند است که اعتراض مردم این کشور و بسیاری از کشورهای غربی را به دنبال داشته  و به نظر می‌رسد در دنیا به نوعی تقابل با این عملکرد وی شکل گرفته که این تقابل خود وی را از تصمیماتش را پشیمان خواهد کرد.

منتظری خاطرنشان کرد: امیدواریم رئیس‌جمهور تازه به کار رسیده سر عقل بیاید و از این تصمیمات بچه‌گانه خود صرفنظر کند چرا که ملت ایران نشان داده مرعوب حرکات بچگانه اینچنینی نخواهد شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها