کد خبر: ۴۱۳۱۶۱
زمان انتشار: ۱۴:۰۴     ۲۷ بهمن ۱۳۹۵
واکنش مهم عضو ایرانی ای اف سی به محرومیت آبی ها
باعث تاسف است که روزبه چشمی مسابقات آسیایی را به خاطر قرار نگرفتن نامش در لیست استقلال از دست داد اما به نظرم او مشکلی برای بازی کردن در لیگ هم ندارد. با این حال مهم این است که آیا زمان نقل و انتقالات و آوردن چشمی به لیست مسابقات داخلی باقی مانده است یا خیر
به گزارش پایگاه 598، شاهین رحمانی عضو ایرانی کنفدراسیون فوتبال آسیا در پاسخ به سئوال خبرنگار ورزش سه اعلام کرد روزبه چشمی با ادله حقوقی می توانسته استقلال را دربازی السد  همراهی کند.

به گزارش تابناک ورزشی، چشمی پس از محرومیت آبی ها از فعالیت در پنجره نقل و انتقال زمستانی فعلا در ترکیب استقلال حضور ندارد چرا که این گمان درباره ممنوعیت بازی  او نیز هست، اما رحمانی می گوید بنابر اطلاعات حقوقی و مشورت با وکلا منعی در بازی چشمی نمی بیند چرا که او قبلا با استقلال قرارداد داشته و فقط باید نامش به فهرست اضافه شود.البته استقلال اسم چشمی را از فهرست آسیایی خود خارج کرده و با توجه به اتمام فرصت یک هفته‌ای پیش از آغاز رقابتهای هر مرحله در شش بازی مقدماتی نمی تواند از روزبه استفاده کند اگرچه حالا در 9 بازی لیگ چشمی می تواند خود را آماده حضور در میدان کند.

شاهین رحمانی در این باره گفت: «من از اینکه نام روزبه چشمی در لیست آسیایی استقلال قرار نگرفت، تعجب کردم. احساسم این است که با وجود اظهارنظر تعداد زیادی از وکلا مسئولان استقلال هنوز به طور کامل متوجه نشدند جریمه آنها چه بوده است. بنا بر مسائلی که من دررسانه ها خواندم و نامه نگاری هایی که توسط رسانه ها منتشر شده، استقلال از ثبت بازیکن جدید محروم بوده است. یعنی آندو و چپاروف نمی توانستند به عضویت استقلال در بیایند اما درباره چشمی اینگونه نیست.»

روزبه چشمی منعی برای بازی در استقلال ندارد

او ادامه داد: «اگر باشگاهی بازیکنی دارد، می تواند از او استفاده کند و محروم از ثبت بازیکن برای مسابقات نیست. روزبه چشمی طبق نامه های منتشر شده می توانست برای استقلال در لیگ قهرمانان آسیا بازی کند و حتی در مسابقات لیگ برتر هم به میدان برود.»

رحمانی در بخش دیگری از صحبت هایش تاکید کرد: «مسائلی که من بیان می کنم نظر شخصی ام و بر اساس تجربه ام از مسائل حقوقی است و ربطی به موضع رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا ندارد. توصیه ام به استقلالی ها این است که یک استعلام ساده از مراجع حقوقی کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره چشمی بگیرند و اگر می توانند به او بازی دهند.»

وی افزود: «باعث تاسف است که روزبه چشمی مسابقات آسیایی را به خاطر قرار نگرفتن نامش در لیست استقلال از دست داد اما به نظرم او مشکلی برای بازی کردن در لیگ هم ندارد. با این حال مهم این است که آیا زمان نقل و انتقالات و آوردن چشمی به لیست مسابقات داخلی باقی مانده است یا خیر که اگر این زمان گذشته باشد، او شانس حضور در ادامه لیگ را نیز از دست می دهد.»

رحمانی صحبت های خود را اینطور به پایان برد: «تاکید می کنم که من بر اساس نامه هایی که در رسانه ها منتشر شده اظهارنظر می کنم و این اظهارنظر من الزاما نظر AFC نیست. توصیه هم می کنم که اگر استقلال قصد استفاده از چشمی را دارد، با کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه نگاری کند.»

همه این مسائل در حالی است که شایعه حضور روزبه چشمی در صبای قم به صورت جدی شنیده می شود و در حال حاضر این بازیکن در مرحله تصمیم گیری برای حضور در این تیم قرار گرفته است. حالا شاید صدور مجوز بازی چشمی برای استقلال معادلات را برهم بزند و باعث ماندگاری او شود.
 
آخرین خطای حقوقی
به نظر می رسد مسئولان باشگاه استقلال باردیگر در مسائل حقوقی اشتباه بزرگی را مرتکب شدند؛ آنها در حالی که می توانستند از روزبه چشمی در بازی  های آسیایی استفاده کنند، نام او را از لیست خود برای لیگ قهرمانان خارج کردند. حالا هم با توجه به پایان مهلت اعلام لیست نهایی برای لیگ قهرمانان آسیا توسط تیم ها، دیگر امکان بازگرداندن نام چشمی نیست تا این بازیکن درست مانند بازی با السد قطر در دیدارهای گروهی نیز جایی نداشته باشد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها