کد خبر: ۴۲۴۶۲۱
زمان انتشار: ۱۲:۳۷     ۰۲ تير ۱۳۹۶
رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس گفت: از ابتدای اشغال سرزمین فلسطین، رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن مشترک کشورهای اسلامی بوده است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از باشگاه خبرنگاران، با فرارسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که به فرموده بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) روز جهانی قدس نام گرفته است، گفت‌و‌گویی را با سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و رئیس ستاد مرکزی انتفاضه و قدس پیرامون مباحث گوناگون مرتبط با روز جهانی قدس و ضرورت همگرایی کشورهای منطقه در جهت حمایت از ملت مظلوم فلسطین و لزوم مقابله با رژیم اشغالگر صهیونیستی صورت دادیم که در ادامه مشروح این گفتگو را می‌خوانید:

*رژیم صهیونیستی دشمن مشترک همه کشورهای اسلامی است/ حمایت از ملت مظلوم فلسطین، ترس و وحشت را به جان صهیونیست‌ها می‌اندازد


چرا در حال حاضر موضوع فلسطین به عنوان موضوع اول جهان اسلام مطرح می‌شود؟


سردار رمضان شریف: دو دلیل مشخص را می‌توان برای این موضوع ذکر کرد که دلیل اول این است که رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن مشترک کشورهای اسلامی از ابتدای اشغال سرزمین فلسطین بوده است و این یک واقعیت غیرقابل انکار است.

براساس همه اسنادی که وجود دارد رژیم صهیونیستی در طول این 8 الی9 سال گذشته مرحله به مرحله تلاش کرده تا به بهانه‌های مختلف چون شهرک‌سازی و آوردن صهیونیست‌ها از سراسر دنیا به این جغرافیا، تصرف بیشتری را بر سرزمین مسلمانان داشته باشد و حتی در ابتدای تأسیس این رژیم جعلی ادعای آنها از نیل تا فرات بود که حتی این ادعا در پرچم آنها مشخص است و آن را هدف گرفته بودند.

لذا اینکه رژیم صهیونیستی دشمن شماره یک مسلمانان است یک حقیقت غیرقابل انکار است، به ویژه در سال‌های اخیر که جنگ‌های مختلفی را در حوزه فلسطین و لبنان راه انداخته و صدها تن از مسلمانان را به شهادت رسانده و خانه آنها را ویران کرده است، در ادامه نیز محاصره تنگ و سختی را علیه مردم غزه و کرانه باختری رود اردن اعمال کرده است.

بنابراین اینکه روز قدس به دلیل فشارهای مضاعف و ظلم‌های متعدد و مکرر صهیونیست‌ها به مردم فلسطین اهمیت ویژه‌ای دارد.

نکته دوم اهمیت موضوع مذکور این است که فلسطینی‌ها علی رغم گذشت سال‌های متمادی از اشغال سرزمین‌شان هیچ‌وقت دست از مبارزه نکشیدند، هرچند که دوران‌های متعددی را در مقاطع مختلف شاهد پیروزی‌ها و شکست‌ها بودند اما در سال‌های اخیر به ویژه پس از پیروزی انقلاب اسلامی و رویکرد امام راحل(ره) و حتی تشکیل نیروی قدس سپاه به منظور توانمندی‌سازی نیروهای مقاومت و پیروزی‌هایی که فلسطینی‌ها در جنگ‌های علیه رژیم صهیونیستی داشتند شرایط را به گونه‌ای فراهم کرد که افکار عمومی کشورهای اسلامی این مهم را پذیرفته که بزرگترین مسئله جهان اسلام در حال حاضر ظلمی است که بر مردم فلسطین و قبله اول مسلمانان صورت می‌گیرد؛ به علاوه این مکان مقدس در اختیار رژیم اسرائیل قرار دارد و لذا خطر تخریب و اشغال دائمی آن نیز وجود دارد.

بنابراین در این شرایط و تجربه‌ای که در 38 سال گذشته به وجود آمده در روز جهانی قدس هم موضوع دلگرمی و حمایت از مردم مظلوم فلسطین و سوق دادن توجه‌ها به سمت موضوع فلسطین مطرح می‌شود و هم به گونه‌ای ترس و وحشت را به جان صهیونیست‌ها می‌اندازد، قطعا برپایی روز جهانی قدس بار دیگر می‌تواند توجه افکار عمومی را به مسئله اول جهان اسلام جلب کند و ان شاءالله فشار بیشتری را به رژیم صهیونیستی وارد کرده و حمایت دلگرم کنند‌ه‌ای برای مردم فلسطین باشد.

از سوی دیگر برپایی روز جهانی قدس می‌تواند یک آگاهی‌بخشی برای کشورهایی باشد که بدانند عامل تمام توطئه‌های صورت گرفته در جغرافیای جهان اسلام و درگیری‌های قومی مذهبی از سویی رژیم صهیونیستی، انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها است تا امنیت این رژیم جعلی را تأمین کرده و فرصتی برای تجهیزش فراهم نمایند.

ان‌شاءالله با مبارزاتی که با گروهک‌های تروریستی در سرزمین‌های عراق و سوریه صورت گرفته بساط خلافت خود خوانده داعش برچیده شده و در ادامه پتانسیلی بسیار عظیم در اختیار جبهه مقاومت قرار می‌گیرد تا فشار بیشتری نسبت گذشته علیه رژیم صهیونیستی اعمال کنند؛ با ادامه این روند امیدواریم شرایطی فراهم شود تا آ‌وارگان فلسطینی به سرزمین خود بازگردند.

*مسئله اعتصاب غذا، بیانگر عزم فلسطینی‌ها در پایبندی به آرمان فلسطین است/ پیروزیهای جبهه مقاومت، شرایط را برای کمک‌های بیشتر به ملت فلسطین فراهم کرده است


 در سال جاری میلادی شاهد اعتصاب غذای اسرای فلسطین در بند رژیم صهیونیستی بودیم. به نظر شما این اعتصاب غذا و کارهایی از این قبیل دست می‌تواند به وحدت گروه‌های مبارز چون فتح و حماس کمک کند؟


سردار رمضان شریف: قطعا مردم فلسطین در هر مقطعی از هر آنچه که در اختیار داشتند برای رساندن فریاد مظلومیت خود و مبارزه با رژیم صهیونیستی استفاده کردند، چه در جنگ‌هایی که در غزه بود و چه در انتفاضه‌ای که در کل فلسطین به ویژه در کرانه باختری داشتند و حتی امروز که اسرای آنها که در بند رژیم صهیونیستی هستند از تنها امکانات موجود که همان اعتصاب غذاست استفاده کرده و توجه افکار عمومی را جلب کردند.

به اعتقاد من این کار یکی از زیباترین صحنه‌هایی است که عزم فلسطینی‌ها را در پایبندی به مسئله آرمان فلسطین نشان می‌دهد، عزمی که در آن از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنند حتی با اعتصاب غذا در زندان‌های مخوف رژیم صهیونیستی.
 
این یک پیام بسیار واضح و روشن برای ملت اسلامی است که بدانند مردم فلسطین در خط مقدم مبارزه از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند و حال نوبت امت اسلامی است که تلاش کند تا ضمن شکستن محاصره مردم غزه، اسرا آزاد شده و آوارگان به سرزمین خود بازگردند.

به نظر بنده یکی از ویژگی‌های روز قدس امسال هم در زمینه نشان دادن مقاومت مردم فلسطین با اعتصاب غذا و هم پیروزی‌هایی که جبهه مقاومت علیه تروریست‌ها داشت، شرایط را برای موضوع روز جهانی قدس و کمک به مردم فلسطین فراهم کرده است.

*حمایت 120 کشور از روز جهانی قدس پیام‌های قابل‌توجهی به‌همراه دارد/ برخی سردمداران حاشیه خلیج فارس، از پشت به آرمان فلسطین خنجر می‌زنند


 بین کشورهای منطقه چه همگرایی بالقوه‌ای برای کاستن از میزان مظلومیت مردم فلسطین می‌تواند شکل بگیرد؟


سردار رمضان شریف: اکنون تمام کشورهایی که از جریان مقاومت حمایت می‌کنند به لحاظ جمعیت و ژئوپولتیک تعداد قابل توجهی هستند که به همراه مسلمانان در همه دنیا زندگی کرده و حامیان مردم فلسطین هستند؛ چرا که وقتی در 120 کشور جهان مراسم حمایت از مردم فلسطین و بزرگداشت روز قدس برگزار می‌شود، پیام قابل توجهی را می‌تواند به‌همراه داشته باشد.

بنابراین تعداد کشورهایی که امروز دل در گرو آرمان‌های فلسطین دارند، کم نیستند، هرچند ممکن است سردمداران برخی از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس آن همگرایی لازم را نداشته باشند و حتی از پشت به آرمان‌های فلسطین خنجر بزنند اما این موضوع در نزد ملت‌های همان کشور متفاوت است ضمن این که در برخی کشورها مردم و مسئولان در کنار هم حامی آرمان‌های فلسطین هستند.

*تمام روسای جمهور آمریکا خود را ضامن بقای امنیت اسرائیل می‌دانند/ اگر حمایت‌های کاخ سفید و غربی‌ها از صهیونیست‌ها نبود، فلسطینی‌ها متحمل این همه ظلم نبودند


این ظلمی که به ملت فلسطین می‌رود و حیات رژیم صهیونیستی به خاطر حمایت‌ها و ارتباط سران این رژیم با آمریکا است. به نظر شما این بالا بودن حجم مساعدات و پشتیبانی‌های آمریکا به خاطر فقط وجود لابی‌های قدرتمند این رژیم در تصمیمات کاخ سفید است و اصولا چه دلیل منطقی برای این حمایت وجود دارد؟


سردار رمضان شریف: اسناد تاریخی از گذشته و تأسیس این رژیم جعلی نشان می‌دهد که تمام روسای جمهور آمریکا اعم از دموکرات‌ یا جمهوری خواه، همواره برای امنیت رژیم صهیونیستی خود را متعهد می‌دانند.
 
این رویکرد نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی چیزی جز یکی از ایالات آمریکا در منطقه نیست و همه جنایت شکل گرفته از ناحیه صهیونیست ها نیز در همین راستا قابل بررسی است.

روشن است که اگر حمایت‌های ‌آمریکایی‌ها و برخی کشورهای غربی از رژیم اشغالگر نبود، امروز ملت فلسطین متحمل این میزان ظلم نبودند، در واقع تمام ظلمی که در حق این ملت و مسلمانان صورت می‌گیرد ناشی از پشتیبانی گسترده آمریکایی‌ها از رژیم صهیونیستی است.

مهم نیست چه کسی و از چه حزبی رئیس جمهور آمریکاست، مهم این است که آنها در یک پیمان نوشته و نانوشته، خود را ضامن بقای امنیت اسرائیل می‌دانند؛ هرچند که بارها ثابت شده که قادر به این موضوع نیستند.

آمریکایی‌ها تلاش ویژه‌ای را صورت دادند تا برخی از حاکمان قبیله‌ای کشورهای خلیج فارس را به آشکارسازی روابط پنهانی با رژیم صهیونیستی وادار کنند.
 
موضوعی که در سفر رئیس جمهورآمریکا نیز به وضوح دیده شد و بنا بر برخی شنیده‌ها ترامپ بلافاصله پس از ریاض نامه کتبی سران کشورهای حاشیه خلیج فارس را برای هم پیمانی با صهیونیست‌ها با خود به تل‌آویو ‌برد.

بنابراین تکلیف امت اسلامی در مقابله با رژیم صهیونیستی و حامی‌ اصلی آن یعنی آمریکا، کاملا واضح و روشن است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها