کد خبر: ۴۴۱۲۳۴
زمان انتشار: ۱۰:۴۳     ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷
در آستانه انتقال سفارت آمریکا به قدس؛
یک هیأت آمریکایی در آستانه انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی وارد این شهر شد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، روزنامه عبری زبان هاآرتص گزارش داد، حدود ۳۰ سفیر از کشورهای مختلف به دعوت وزارت خارجه رژیم صهیونیستی به منظور شرکت در مراسم انتقال سفارت آمریکا به قدس راهی فلسطین اشغالی شده اند.

این روزنامه اشاره کرد که در میان این ۳۰ کشور، ۳ کشور عضو اتحادیه اروپا نیز دیده می شود که عبارتند از: چک، بلغارستان و مجارستان.

علاوه بر این، ۱۰ کشور از جمله روسیه، مصر، آلمان، اتریش، لهستان، ایرلند، مالت، مکزیک، پرتغال و سوئد به دلایلی این دعوت را رد کرده اند.

هاآرتص اشاره کرد که وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی از اعضای کنیست (پارلمان اسرائیل) وابسته به جریان اپوزیسیون این رژیم برای شرکت در مراسم افتتاح سفارت آمریکا در قدس دعوت نکرده است.

در حالی که قبلا اخبار ضد و نقیضی در مورد مشارکت یا عدم مشارکت دونالد ترامپ در مراسم افتتاح سفارت آمریکا در قدس به گوش می رسید، کاخ سفید اخیرا طی بیانیه ای رسما اعلام کرد که ترامپ در این مراسم حاضر نخواهد شد اما هیأتی از مسئولان آمریکایی و اعضای مجلس سنا با همراهی دختر و داماد ترامپ برای شرکت در این مراسم به فلسطین اشغالی سفر خواهند کرد.

از جمله شخصیت های آمریکایی که قرار است در مراسم افتتاح سفارت در قدس شرکت داشته باشند می توان از این افراد نام برد: جان سالیوان معاون وزیر خارجه، دیوید فریدمن سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی، استیون منوچن وزیر خزانه داری، جرد کوشنر داماد و مشاور ترامپ، ایوانکا ترامپ دختر و مشاور ترامپ و جیسون گرینبلات مشاور و نماینده ویژه او در مذاکرات بین المللی.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها