خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.      امام على عليه السلام: ✨گوش خود را به شنيدن خوبى‌ها عادت بده و به آنچه كه به صلاح و درستى تونمى افزايد گوش مسپار، زيرا اين كار، دلها را زنگار مى‌زند و موجب سرزنش مى‌شود.      
کد خبر: ۴۴۸۰۷۴
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
آمریکا به منظور مقابله با چین ناوهای خود را روانه تنگه تایوان کرده است.
 به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، آمریکا درحال بررسی عملیات جدیدی برای فرستادن ناوهای جنگی ازطریق تنگه هرمز است. این ماموریت با هدف اطمینان از عبور آزاد از آبراه استراتژیک است اما باعث افزایش تنش با چین خواهد شد.

نیروی دریایی آمریکا ماموریت مشابهی را در ماه جولای در آبهای بین المللی تنگه انجام داد و هرگونه تکرار این موضوع در تایوان به عنوان حمایت دولت ترامپ تلقی خواهد شد.
ارتش آمریکا از اظهارنظر دراین باره امتناع کرد و مقاماتی که پیش از این درباره این موضوع صحبت کرده بودند نخواستند نامشان فاش شود.

تایوان برای چین نقش یک استان سرکش را دارد و فشارها برای ادعای مالکیت بر این جزیره را افزایش داده است. این مسئله باعث افزایش نگرانی درباره سیاستهای آمریکا نسبت به تایوان در مذاکرات این هفته جیمز ماتیس در سنگاپور شده است.

واشنگتن سعی در توضیح این مسئله به چین نیز داشته که سیاستهایش در قبال تایوان تغییر نیافته است. ماتیس روز پنجشنبه و در حاشیه یک نشست امنیتی اسیا به همتای چینی خود این پیام را انتقال داد.

واشنگتن دارای روابط رسمی با تایوان نیست اما مدعی است از لحاظ قانونی برای کمک به این جزیره برای دفاع از خود متعهد بوده و منبع اصلی تسلیحاتی تایوان است. پنتاگون معتقد است واشنگتن به تایوان بیش از 15 میلیارد دلار سلاح از سال 2010 به بعد فروخته است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: