کد خبر: ۴۴۹۰۵۰
زمان انتشار: ۱۳:۵۴     ۲۸ آبان ۱۳۹۷
رئیس پلیس پایتخت از دستگیری اعضای باندی خبر داد که اقدام به سرقت از خزانه بانک پاسارگاد واقع در میرداماد کرده بودند.
به گزارش پایگاه 598، سردار حسین رحیمی در حاشیه پنجمین طرح دستگیری سارقان سطح شهر تهران در جمع خبرنگاران با اعلام خبر بازداشت سارقان خزانه بانک پاسارگاد واقع در میرداماد درباره جزئیات این سرقت اظهار کرد: اعضای این باند 5 نفره بودند که سردسته باند خزانه‌دار بانک بود، وی پس از سرقت از کشور خارج شد که به سرعت بازداشت وی در دستور کار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه سردسته باند به کشور ارمنستان گریخته بود، خاطرنشان کرد: این فرد با هماهنگی‌های لازم با پلیس اینترپل از ارمنستان به ایران منتقل شد، و بالغ 7.5 میلیارد تومان از اموال سرقتی بانک از وی و اعضای باند کشف شد.

وی از بازداشت 184 نفر از سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار در پنجمین مرحله طرح عملیاتی پلیس آگاهی تهران بزرگ خبر داد و گفت: این طرح از ابتدای هفته گذشته به اجرا درآمد و این سارقان به بالغ بر 3 هزار فقره سرقت اعتراف کردند.

رحیمی ادامه داد: 45 باند که به اشکال مختلف اقدام به سرقت منازل، خودرو، موتورسیکلت و محموله می‌کردند، در این طرح منهدم شدند. همچنین 90 نفر از این سارقان سابقه دستگیری دارند و حدود 40 نفر برای نخستین بار بازداشت شدند، بخش زیادی از آنها نیز بین 3 تا 6 بار در زندان بودند.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به دستگیری 2 باند سارقان مسلح در این طرح، متذکر شد: اعضای این باند 5 نفره دنبال سرقت از یک بانک و طلافروشی بودند که پیش از هر اقدامی بازداشت شدند.

وی افزود: باند 11 نفره‌ای که در منازل شمالی تهران دست به سرقت می‌زدند و اغلب دلار، ارز و دارایی‌های باارزش را می‌دزدیدند، در این طرح بازداشت شده که به 17 فقره سرقت منزل اعتراف کردند.

رحیمی با بیان بازداشت کیف‌قاپ‌های خشن که به صورت وحشیانه‌ای اقدام به زوردگیری می‌کردند، گفت: دو نفر از خانم‌هایی که توسط این کیف‌قاپ‌ها مورد سرقت و زورگیری قرار گرفتند به کما رفتند اما وضع جسمانی آنها رو به بهبود است. همچنین تمام اعضای این باند متلاش شدند.

رئیس پلیس پایتخت درباره اجرای طرح LEZ نیز خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلاتی که برای اخذ معاینه فنی به مردم وارد می‌شد، چند مرحله اجرای طرح را عقب انداختیم، اما از 3 آذر به بعد دوربین‌ها اقدام به اعمال قانون می‌کنند و خودروهایی که از تاریخ تولید آنها 4 سال می‌گذرد باید برای اخذ معاینه فنی اقدام کنند.

وی متذکر شد وقتی دلالان اقدام به ارائه معاینه فنی قلابی می‌کنند اما مردم باید توجه داشته باشند فقط در مراکز رسمی اقدام به اخذ معاینه فنی کرده و اطلاعات آنها در سیستم سیمفا ثبت شود.

رئیس پلیس پایتخت از متلاشی شدن باند 7 نفره که اقدام به کلاهبرداری می‌کردند خبر داد و گفت: اعضای این باند به بهانه برنده شدن در مسابقات، افراد را به پای عابربانک کشیده و کل حساب فرد را خالی می‌کردند، حتی بین مالباختگان، پزشک، خلبان و میهماندار نیز وجود داشت، یکی از میهمانداران پولی که بابت 25 سال خدمت به دست آورده بود را در این نوع کلاهبرداری‌ها از دست داد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها