کد خبر: ۴۵۴۳۷۲
زمان انتشار: ۱۲:۲۱     ۱۲ فروردين ۱۳۹۸
استاندار مرکزی گفت: سه روستای مرادآباد، مشهد میقان و آزاد مرز آباد دچار آب گرفتگی هستند که ظرف 48 ساعت این آبگرفتگی برطرف می‌شود.
به گزارش پایگاه 598، سیدعلی آقازاده صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: روستاهای جنوب اراک شامل روستای مرادآباد، مشهد میقان، میقان و روستای آزاد مرزآباد دچار آب گرفتگی هستند که ظرف 48 ساعت برطرف می‌شود.

وی تصریح کرد: در موج اول بارش 100 میلیمتر و تا امروز در موج دوم بارش‌ها 90 میلیمتر بارندگی در استان داشتیم که در مجموع 180 میلیمتر بارندگی در سال جاری صورت گرفته است.

استاندار مرکزی گفت: در پی این بارش‌ها ظرفیت تمام سدها و بندهای استان پر شده، اما خوشبختانه با مدیریت صورت گرفته تاکنون مشکل خاصی در استان نداشتیم.

آقازاده با اشاره به آبگرفتگی در روستاهای جنوب اراک بیان داشت: هم اکنون به جز سه روستای حاشیه تالاب میقان شامل مرادآباد، میقان و آزادمرز آباد که دچار آبگرفتگی هستند آبگرفتگی دیگری در استان گزارش نشده است، ضمن اینکه با اعلام گزارش این آبگرفتگی بلافاصله تیمی به سرپرستی معاون اقتصادی استانداری به محل اعزام شده و اقدام به ایجاد کانال برای رفع مشکل کردند تا با این اقدام از ورود سیلاب به روستا جلوگیری کنند که تلاش‌ها بر این است ظرف 48 ساعت آینده مشکل این روستاها نیز برطرف شود.

وی بیان کرد: خوشبختانه تا این لحظه هیچگونه تلفاتی در استان مرکزی بر اثر بارش و سیلاب گزارش نشده و میزان خسارات مادی وارد شده ناشی از سیلاب  اندک بوده است.

فارس

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها