کد خبر: ۴۵۴۵۸۴
زمان انتشار: ۰۹:۳۴     ۲۰ فروردين ۱۳۹۸
بزرگترین و پیشرفته‌ترین مانورهای سایبری بین‌المللی امروز (دوشنبه) از سوی مرکز دفاع سایبری عالی مشترک ناتو در استونی آغاز به کار کرد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایسنا، براساس گزارش این مرکز، رزمایش‌های سالانه مذکور موجب می‌شود تا کارشناسان ملی حوزه سایبری فرصتی استثنایی برای تمرین حفاظت از سیستم‌های آی‌تی و زیر ساخت حیاتی کشورهایشان که تحت حمله سایبری مهمی قرار گرفته است، حفاظت کنند.

در بیانیه این مرکز آمده است: رزمایش سپرهای قفل‌ شده ۲۰۱۹ از هشتم تا دوازدهم آوریل ادامه دارد و بر لزوم درک بهتر و بیشتر میان کارشناسان و تصمیم‌گیرندگان در سطوح مختلف تاکید دارد. این رزمایش بزرگترین و پیشرفته‌ترین رزمایش سایبری واقعی در جهان است.

انتظار می‌رود شرکت‌کنندگان در این رزمایش‌ها در یک بازی استراتژیک شرکت کنند که در آن یک کشور خیالی به نام "بریلیا" که در حال برگزاری انتخابات است، با وخامت اوضاع امنیتی مواجه می‌شود. براساس سناریوی این بازی، کشور مذکور با حملات سایبری هماهنگ مواجه می‌شود که در موارد بسیاری از جمله در سیستم‌های تصفیه آب، شبکه‌های برق و شبکه‌های ایمنی ۴جی اختلال ایجاد می‌کند.

شرکت‌کنندگان در این مانورها به عنوان تیم‌های واکنش سریع سایبری وارد عمل می‌شوند تا به بریلیا برای مدیریت این شرایط کمک کنند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها