کد خبر: ۴۵۴۹۶۰
زمان انتشار: ۱۳:۱۱     ۲۸ فروردين ۱۳۹۸
در حالی که روند بازیابی کارت‌های سوخت برای ورود به فرآیند سهمیه‌بندی آغاز شده و اخباری مبنی بر دونرخی شدن بنزین منتشر می‌شود، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس می‌گوید که تاکنون چیزی در این مورد نشنیده است و در صورت مطرح شدن موضوع دونرخی شدن بنزین یا گرانی آن، مجلس مخالفت خواهد کرد.
 به گزارش پایگاه 598 به نقل از جوان آنلاین: روز گذشته خبری مبنی بر دونرخی شدن قیمت بنزین تا ماه آینده در رسانه‌ها منتشر شد. خبرگزاری فارس در این باره نوشت: «براساس تصمیم شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا، کمتر از یک ماه دیگر بنزین دو نرخی و مجددا سهمیه بندی خواهد شد. البته قیمت بنزین سهمیه‌بندی افزایش چندانی نخواهد یافت و میزان این افزایش کمتر از ۳۰ درصد خواهد بود.»

در ادامه این گزارش آمده است: «موافقان دونرخی شدن قیمت بنزین، دلیل این تصمیم را رشد کم‌سابقه مصرف بنزین در ماه‌های اخیر می‌دانند. چنانکه در صورت ادامه رشد بی رویه مصرف بنزین ایران که اکنون از واردات این فرآورده نفتی بی‌نیاز شده است، مجبور خواهد شد دوباره به واردات این فرآورده روی بیاورد.».

در حالی که روند بازیابی کارت‌های سوخت برای ورود به فرآیند سهمیه‌بندی آغاز شده است، اما سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در این باره گفته که کمیسیون متبوعش با افزایش قیمت هر یک از حامل‌های انرژی مخالف است و در صورت طرح این موضوع با هرگونه افزایش مخالفت می‌کند!

اسد الله قره خانی آلوستانی در این باره اظهار داشته: «وزیر نفت هفته جاری در نشست کمیسیون انرژی مجلس حضور داشت و بحثی درباره سهمیه بندی و افزایش قیمت سوخت از سوی زنگنه صورت نگرفت.»

او در پاسخ به این سوال که آیا در جریان اصلاح ساختار اقتصادی کشور موضوع افزایش قیمت بنزین مطرح می‌شود، ادامه داده: «در موضوع اصلاح ساختار نیز بحثی از افزایش قیمت بنزین مطرح نشده است و اگر چنین موضوعی مطرح شود کمیسیون انرژی با آن مخالف می‌کند.»

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان این مسئله که تاکنون چیزی درباره تصمیم سه قوه درباره دو نرخی شدن قیمت سوخت نشنیده است، گفته: «اگر قرار باشد مجلس در این باره تصمیم بگیرد قطعا با افزایش قیمت بنزین مخالف است.»
 
اظهارات متناقض باعث نگرانی و بلاتکلیفی مردم شده و بهتر است مدیران وقتی تصمیمی را اعلام کنند که در جلسات درونی تصمیم نهایی را اخذ کرده‌اند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها