کد خبر: ۴۵۵۴۷۵
زمان انتشار: ۱۰:۱۲     ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت:سپاهان و پدیده معادلات آقایان را بر هم زدند، ولی بعضی‌ها خوششان نیامده است، این آقایان نمی‌توانند تحمل کنند.
به گزارش پایگاه 598، امیر قلعه نویی گفت: به خاطر اتفاقاتی که رخ داد متأسفم. اگر هرکسی مقصر است حتی برای من بیشترین مجازات را در نظر بگیرند.

وی افزود: این فوتبال را تعطیل کنند بهتر است ولی متأسفانه دوستان با ابزاری که داشتند تا توانستند به سپاهان تاختند در حالی که واقعیت چیز دیگری است. هرکسی که مجرم است اشد مجازات را برایش در نظر بگیرند و از هیچ رنگی نترسند.

سرمربی سپاهان تاکید کرد: مگر به استقلال نباختیم و تبریک نگفتیم؟ مگر با پرسپولیس مساوی نشد؟ ‬ حالا تماشاگران ما فقط چهار تا ترقه زدند. ما بهترین میزبانی را داشتیم.

قلعه نویی بدون نام بردن از یکی از بوقچی های پرسپولیس او را منشأ اتفاقات بازی پرسپولیس و سپاهان معرفی و تاکید کرد: وقتی قبل از بازی یک نفر استوری می‌گذارد و یکسری حرف‌ها می‌زند چرا با او برخورد نمی‌کنند. خودشان می‌دانند چه کسی در فضای مجازی فیلم گذاشته است.

وی ادامه داد: اگر قرار باشد برای رسیدن به جام سکوت کنند این کار درست نیست.
سرمربی سپاهان گفت: ما ۱۴، ۱۵ میزبانی داشتیم. قبول داریم تماشاگرانمان چهار تا ترقه هم انداخته اند و باشگاه سپاهان هم برخورد کرده است ولی آیا سر تماشاگری شکست؟ آیا از دماغ تماشاگری خون آمد؟ مگر استقلال ما را نبرد؛ آیا اتفاقی افتاد؟
قلعه نویی با بیان اینکه پرسپولیس را به عنوان یک باشگاه مردمی قبول داریم، تصریح کرد: برانکو و عرب از مربیان و مدیران خوب ما هستند. جالب است این اتفاق (استوری بوقچی پرسپولیس) سه چهار روز قبل اتفاق افتاده و حراست فدراسیون، کمیته انضباطی و کمیته اخلاق کاری نکرد. تا می‌توانید به من فحش بدهید ولی سنگ نیندازید.

وی درباره اینکه سیاوش یزدانی بازیکن سپاهان صحبت‌هایی کرد که درست نبود، گفت: بله قبول دارم. بعد از دیدن فیلم صحبت‌های یزدانی، بلافاصله با این بازیکن برخورد کردیم. او گفت منظورم این بود که درگیری نشود ولی بلافاصله بعد از فیلم با او برخورد شد. کاری که اشتباه است باید بگوییم اشتبا. است وقتی من می بازم و می گویم مقصر هستم این شهامت من است. هزار تا ادا و اصول هم در نمی‌آوریم. کاری که غلط است را باید بگوییم.

سرمربی سپاهان تاکید کرد: به هر حال یا فوتبال را جمع کنید یا ریشه یابی کنید تا مشکلات برطرف شود.

قلعه نویی در خصوص احضارش به کمیته انضباطی گفت: دوستان می‌گویند چرا بعد از بازی نرفتی نشست خبری. شما خودت را جای من بگذار. ۹۰ دقیقه به شما توهین شود. خوب است بگویم این توهین‌ها را کادو و تقدیم خانواده‌هایشان می‌کنم؟
وی درباره واکنشش به شعار تماشاگران پرسپولیس و اینکه به سینه اش می‌زد که شاید تعبیر به تقابل با هواداران شده است، گفت: من به سینه ام زدم و تقابلی نداشتم. می‌گفتم خیلی ممنون!


سرمربی سپاهان همچنین از مزدک میرزایی گزارشگر بازی به شدت انتقاد کرد و افزود: شما گزارشگر بازی را ببینید. آیا او خدا را در نظر گرفته است؟ وقتی دارند به من فحاشی می‌کنند گزارشگر چه می‌گوید. وقتی دارند به تماشاگران سپاهان سنگ می‌زنند چه می‌گوید؟ صدا و سیما چطور اجازه می‌دهد او گزارش کند؟ شما عدالت را در نظر بگیرید.

قلعه نویی در ادامه گلایه هاش گفت: اگر مقابل تیمی که بالای ۱۰۰ میلیارد هزینه کرده و همه جور حمایتی داشته است، ۵ گل بخوریم خوب است؟

وی اظهار کرد: خوشحالم سه بار در فوتبال تاریخ ساز شدم. در استقلال تهران بودم و اگر استقلال خوزستان را می‌بردیم قهرمان می‌شدیم. کریم بوستانی سرمربی آن تیم بعداً همکار من شد. کریم بوستانی باعث شد استقلال جام را از دست بدهد. بازی ملوان و استقلال اهواز را ببینید چه اتفاقی افتاد و ببینید امیر قلعه نویی چه حماسه‌ای ایجاد کرد که ملوان در لیگ ماند. چرا اینها را نشان نمی‌دهید. جاهایی که امیر قلعه نویی به خاطر صداقت و معرفتش… فیلم بازی را ببینید گزارشگر کجا خدا را در نظر گرفته است؟

قلعه نویی تاکید کرد: مگر به سینه زدن بد است؟ شما چیزهای دیگر را ندیدید؟

 سرمربی سپاهان در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: سپاهان و پدیده معادلات آقایان را به هم زدند. بعضی‌ها خوششان نیامده است. من ته قضیه را به شما می گویم. آقایان نمی‌توانند تحمل کنند.

وی گفت: چرا آقای فتاحی نمی‌گوید بودجه تیم‌ها چقدر بوده است؟ مگر سقف قرارداد نگذاشتند؟ تنها کسی که جرأت کرد با کمیته اخلاق و سازمان لیگ در بیافتد من بودم و گفتم بالای سقف گرفتم. الان هم می گویم چطور قرارداد امیر قلعه نویی و دایی را در چند سال گذشته منتشر کردند. چرا الان این خلاف شده است و آن موقع خلاف نبود؟ بودجه ما الان یک سوم تیم‌های دیگر است.

سرمربی سپاهان به منتقدان بازی مستقیمش هم واکنش نشان داد و گفت: همه جایشان درد می‌گیرد و می‌گویند فوتبال قلعه نویی با ارسال است. این یعنی اینکه شما ضعیف هستید که ما با یک تاکتیک منسوخ بهترین خط حمله و آقای گل لیگ را داریم.
پیکان انتقادات قلعه نویی یکبار دیگر به سمت کمیته انضباطی رفت. وی یادآور شد: کسی هم جرأت برخورد با آقایان را ندارد. برخورد برای تیم‌های خارج از تهران است. این حرف‌ها برای من تبعات دارد. آقای حسن زاده الان طبق قانون کمیته انضباطی باید شفاهی و کتبی دفاعیه بگیرد. در این چند سال که مرا ناحق محکوم و جریمه کردند یکبار مرا نخواستند. حالا چطور یادشان افتاده است مرا خواسته اند؟ می‌دانید چرا چون خودشان خلاف کرده اند.

سرمربی سپاهان گفت: شما (کمیته انضباطی) هم توضیح بدهید چرا این همه حکم علیه قلعه نویی قطعی و جریمه بوده است. رأی بقیه تعلیق و توبیخ بود ولی تمام رای‌های من جریمه قطعی بوده است. چرا مرا چند سال نخواستید. شما خلاف کردید. این قانون دو سال است تصویب شده که می‌گویند باید از خودمان دفاع کنیم.

قلعه نویی درباره کوتاهی سازمان لیگ و فدراسیون در نحوه برگزاری بازی پرسپولیس و سپاهان تصریح کرد: به سازمان لیگ ارتباطی ندارد. چرا در بازی سپاهان و تراکتور این اتفاق رخ نداد. مگر ما دو بر صفر نباختیم. مگر مقابل استقلال شکست نخوردیم. آیا اتفاق پرسپولیس و سایپا هم مربوط به سپاهان است؟ علت چیزهای دیگر است. عرب (مدیرعامل پرسپولیس) آدم بسیار خوبی است. یکسری آسیب‌های اجتماعی است و کاری به آن ندارم.

وی یکبار دیگر از رئیس کمیته انضباطی انتقاد کرد و گفت: آقای حسن زاده خودش را جای من بگذارد. وریا غفوری یک مصاحبه علیه ایشان کرد؛ او چند بار جواب وریا را داد؟ آقای حسن زاده هم انسان سالم است و می‌خواهد خدمت کند. حسن زاده یک دقیقه فحش ناموس بخورد؛ ببینم می‌تواند تحمل کند.

قلعه نویی ادامه داد: در حق تیم‌های خارج از تهران دارند نهایت ظلم را می‌کنند. شاید راحت علیه من حکم بدهند. چند سال است علیه من حکم می‌دهند. دو سال است قانون می‌گوید اگر می‌خواهید حکم بدهید باید دفاعیات را داشته باشید ولی هرگز مرا نخواستند جز اینبار.

سرمربی سپاهان یادآور شد: خود باشگاه پرسپولیس هم دوست نداشت این اتفاقات رخ بدهد. آنها هم نهایت تلاششان را به کار بردند میزبانی خوبی داشته باشند ولی به ما پنج بلیت وی.آی.پی دادند. ما در اصفهان هر تیمی که می‌آید بلیت و زمین تمرین و اتومبیل می‌دهیم. گلایه ام این است چرا لیدرشان چند روز قبل این کار را کرده است.
قلعه نویی از شکایت سپاهان از علیرضا بیرانوند اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: ولی گویا آنها از سیاوش یزدانی شکایت کرده اند.

سرمربی سپاهان تاکید کرد: بیرانوند سرمایه ملی است. او حرکت‌هایی کرد ولی باید دنبال قشنگی‌های فوتبال برویم.

قلعه نویی در پایان درباره اینکه انتظار می‌رود بزرگان فوتبال مثل او مانع بروز این مشکلات شوند، گفت: من بزرگ نیستم ولی در مملکت ما این حرف‌ها نیست. ببینید بزرگان ما را چطور می‌زنند. ببینید با پروین، علی دایی و دیگران چه کار کردند. کدام بزرگی؟ باید احترامش را نگه دارند. با دایی و من چه کار کردند؟ فقط به جرم اینکه خواستیم سالم بازی کنیم. اگر ۵ تا گل بخوریم خوب است. چطور وقتی در آزادی ۴ گل خوردیم آدم خوبی بودیم ولی حالا بد شدیم؟
 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها