کد خبر: ۴۵۵۵۲۸
زمان انتشار: ۲۱:۳۰     ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: 20میلیون نفر در طرح خدمات سفر نوروزی از اماکن فرهنگی، تاریخی و گردشگری سراسر کشور دیدن کردند.
به گزارش پایگاه 598، ولی تیموری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طبق آمارها در ایام نوروز حدود 77 میلیون اقامت شب از مسافران داخلی در مراکز اقامتی رسمی استانها ثبت شده است.

وی با بیان اینکه این رقم بر اساس اقامت حداقل 4 روز در نظر گرفته شده است افزود: میزان اقامت و سفر مسافران نوروزی امسال نسبت به سال گذشته بیش از 5 درصد رشد داشته است.

معاون گردشگری کشور خاطر نشان کرد: همچنین در ایام نوروز(15 روز نخست فرودین ماه)نیز 183 هزار گرشگر خارجی از جاذبه های کشورمان دیدن کردند که این میزان نسبت به سال گذشته حدود 17 درصد رشد داشته است.

تیموری با بیان اینکه در بخش خروجی گردشگری به سایر کشور ها امسال 35 درصد کاهش ثبت شد خاطر نشان کرد: شرایط آب و هوایی و اطلاع رسانی دستگاههای متولی باعث شد تا بسیاری از شهروندان جاذبه های کشورمان را مهم ترین مقصد خود برای گردشگری قرار دهند.

وی با بیان اینکه تحریم ها هیچ گونه تاثیر منفی در بخش ورود گردشگر نداشته است گفت: با همکاری بخش خصوصی و دفاتر گردشگری توانستیم گردشگران زیادی را به سمت کشورمان جذب کنیم.

تیموری با بیان اینکه طبق توافقی که با جامعه هتل داران کشور صورت گرفته شده مبنای محاسبه هزینه برای پذیرش توریست های خارجی نرخ ریال است افزود: در نظر گرفتن ریال، باعث شده تا بازار رقابت پذیر باشد و اقامتگاه های ایرانی برای مسافران خارجی جذاب باشد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها