کد خبر: ۴۵۵۵۷۶
زمان انتشار: ۱۸:۳۲     ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸
فرمانده نیروی انتظامی استان همدان با بیان اینکه فضای مجازی به هيچ عنوان در دستگيری قاتل روحانی همدانی تأثير نداشت زيرا يک ربع بعد از وقوع قتل او را شناسايی كرديم گفت: قاتل سابقه نزاع، عربده‌كشی، شرارت، آدم‌ربایی، تجاوز به عنف و شرب خمر داشت.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، سردار بخشعلی کامرانی صالح پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ورود سریع و به موقع نیروی انتظامی در دستگیری قاتل شهید روحانی، در تشریح جزئیات این اتفاق ناگوار اظهار کرد: به محض اینکه با پلیس 110 تماسی مبنی بر تیراندازی به یک روحانی و قتل او گزارش داده شد عوامل انتظامی سریع خود را به محل وقوع جرم رساندند.

وی با بیان اینکه 10 دقیقه تا یک ربع بعد خودرویی که با آن برای قتل استفاده شده بود، شناسایی شد، در تشریح این مطلب گفت: خودرو متعلق به یک خانم بود که وقتی با او تماس گرفتیم عنوان کرد خودرو را فروخته و هنوز سند آن به نام خریدار زده نشده است.

ظرف 20 دقیقه تا نیم ساعت اولیه محرز شد قاتل کیست

فرمانده انتظامی استان همدان ادامه داد: پلیس چند دقیقه بعد؛ خریدار خودرو را شناسایی کرد، خودرو متعلق به برادر قاتل بود که بلافاصله به محل کارش در یک گل فروشی رفتیم که عنوان کرد یک ساعت پیش خودروی خود را در اختیار برادرش قرار داده است.

وی گفت: ظرف 20 دقیقه تا نیم ساعت اولیه محرز شد قاتل کیست، البته برادر قاتل نیز مطلع شده بود او قصد انجام کاری را دارد اما نه به پلیس اطلاع داده بود و نه از این کار ممانعت کرده بود.

فعالیت بیش از 50 تیم عملیاتی و اطلاعاتی و آگاهی

کامرانی صالح با بیان اینکه بیش از 50 تیم عملیاتی و اطلاعاتی و آگاهی برای پیگیری موضوع فعال بود افزود: تعدادی از افرادی که به نوعی با قاتل در ارتباط بودند نیز شناسایی شدند. وی ادامه داد: غروب همان روز وقوع حادثه چهار نفر از کسانی که با قاتل ارتباط داشتند و قصد فرار داشتند،در قروه کردستان دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان همدان ادامه داد: در حین انجام عملیات 10 نفر از کسانی که احتمال می رفت با قاتل ارتباط داشته باشند به علاوه هشت مخفیگاه احتمالی قاتل تحت کنترل قرار گرفت.

وی گفت: یک ساعت و نیم از وقوع قتل گذشته بود که در اینستاگرام قاتل عکس هایی همراه با سلاح کمری و جنگی منتشر و پخش شد.

کامرانی صالح با بیان اینکه اینستاگرام به دنبال توطئه چینی است افزود: گردانندگان اینستاگرام وقتی صفحات افتخاراتی چون سرلشکر سلیمانی را هک می کند چطور موضوع خاص این شرور سابقه دار و سلاح های جنگی او را منتشر می کنند؟

وی ادامه داد: در شرایطی که این موضوع به دروغ عنوان شد انتشار مطالب قاتل و اعتراف او به قتل در صفحه شخصی منجر به شناسایی او شده است، پلیس یک ربع بعد از وقوع قتل، قاتل را شناسایی کرده بود.

سناریوی اینستاگرام بعد از قتل روحانی همدانی

فرمانده انتظامی استان همدان افزود: اینستاگرام با این کار به دنبال تطهیر و تبلیغ خود بود تا این طور القا کند وجود این شبکه در ایران ضروری است زیرا کمک به شناسایی یک قاتل کرده است در صورتی که اصلاً و ابداً این طور نبود و کار شناسایی پلیس خیلی زودتر انجام شده بود.

وی اضافه کرد: همین اینستاگرام بعد از مدتی درصدد حمایت از قاتل برآمد و با استفاده از برخی عوامل و انتشار فیلم هایی در حمایت از قاتل، کار او را یک اتفاق درست عنوان کرد در صورتی که هر آدم عاقل و آزاده ای می داند قتل یک انسان بی گناه به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

کامرانی صالح ادامه داد: برخی از افراد به عنوان برادر قاتل شروع به انتشار مطالبی در فضای مجازی کردند در صورتی که برادر او در همان دقایق اولیه دستگیر شده بود.

وی بیان کرد: جالب اینکه این افراد هیچ گونه ارتباطی با قاتل نداشتند و از شهرهای دیگر مثل شیراز و مشهد اقدام به انتشار پیام هایی در حمایت از قاتل با مضامین هماهنگ با هم می کردند که کاملاً مشخص بود با معاندان ارتباط دارند.

فرمانده انتظامی استان همدان بیان کرد: برخی از افراد معلوم الحال‌هم در اینستاگرام این طور القا کردند که چرا پلیس به دنبال موضوعات فرهنگی و حمایت از ارزش هاست به جای آن بهتر است به سراغ اراذل و اوباش برود! در صورتی که پلیس همیشه مقابله با اراذل و اوباش را در اولویت های کاری خود دارد و این موضوع بر کسی پوشیده نیست.

وی با اشاره به اینکه وجود چندین سناریو در اینستاگرام برای مقابله با پلیس و تلاش برای تطهیر این جانی نشان از هدف خاص و پشت پرده ای از سوی ضد انقلاب دارد تا از این اتفاق به نفع خود بهره برداری کند تأکید کرد: البته به هیچ عنوان این اتفاق رخ نخواهد داد.

در جریان دو نفر از مأموران جان بر کف ناجا زخمی شدند

کامرانی صالح دوباره گریزی به نحوه پیدا کردن مخفیگاه قاتل زد و گفت: بعد از فرار قاتل تمام ورودی ها و خروجی های شهر را تحت کنترل قرار دادیم، از آن جا که قاتل بعد از گذاشتن پست اینستاگرامی هیچ اثری از خود باقی نگذاشته بود و تماس ها و ارتباطات خود را قطع کرده بود، احتمال دادیم در جایی مخفی شده باشد.

وی ادامه داد: به همین دلیل رصد اطلاعاتی قوی آغاز شد، قاتل که متوجه شده بود پلیس مخفیگاه او را کنترل می کند از محل اختفای خود خارج شده بود تا در اولین فرصت ممکن با مأموران درگیر شود.

فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به اینکه قاتل نیمه شب در یکی از مناطق شهر در تردد بود که مأموران به او مشکوک شدند و بلافاصله او را مورد شناسایی قرار دادند گفت: قاتل اسلحه ای که با آن روحانی را کشته بود به همراه داشت، آن را زیر کاپشن خود پنهان کرده بود و وقتی مأموران به او دستور ایست دادند به سمت آنها شلیک کرد.

وی ادامه داد: در جریان این اتفاق چند دقیقه بعد تیم دوم و سوم نیز وارد کار شدند و مجرم را مورد محاصره قرار دادند، مأموران از او خواسته بودند که تسلیم شود اما او به سمت آنها شلیک کرده بود.

کامرانی صالح با اشاره به اینکه با آغاز شلیک از سوی قاتل، مأموران نیز وارد کار شدند گفت: از آن جا که قاتل روی زمین دراز کشیده بود و به سمت نیروهای ما شلیک می کرد امکان اصابت تیر به کمر تا پایین او نبود تا او را زنده دستگیر کنیم.

وی با بیان اینکه در جریان این اتفاق دو نفر از مأموران جان بر کف ناجا نیز زخمی شدند و در حال حاضر در بیمارستان بستری هستند افزود: این دو نفر که یکی از آنها از ناحیه پا و دیگری نیز که یک سرباز بود از ناحیه آرنج به بالا مجروح شدند؛ تحت عمل جراحی قرار گرفتند و همین هفته نیز باید یک عمل دیگر انجام دهند.

فرمانده انتظامی استان همدان ادامه داد: ورود به موقع نیروهای انتظامی در هلاکت قاتل ستودنی است زیرا این فرد مسلح بود و قصد این را هم نداشت که تسلیم شود.

وی گفت: اگر در جریان این اتفاق به سمت خانواده هایی که از صدای درگیری بیدار شده بودند و از پنجره صحنه را نگاه می کردند شلیک می کرد و یا به خانه یکی وارد می شد و گروگان گیری می کرد چه اتفاقی می افتاد؟

کامرانی صالح گفت: اگر این اتفاق در روز می افتاد ممکن بود چند نفر جان خود را از دست دهند و اتفافات ناگواری ایجاد شود اما پلیس توانست با سرعت عمل او را نیمه شب به تور انداخته و به سزای عملش برساند.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که قاتل قبل از وقوع جرم عکس هایی از اسلحه جنگی در اینستاگرام خود منتشر کرده بود، این موضوع را قویاً رد کرد و ادامه داد: قاتل قبل از قتل به جز یک عکس که با اسلحه شکاری بود هیچ تصویری از اسلحه جنگی از خود منتشر نکرده بود.

فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به دستگیری فردی که در خودرو قاتل را همراهی می کرد گفت: بازجویی از این فرد و دیگر همراهان او که با قاتل در ارتباط بودند، در حال انجام است به همین دلیل هنوز نمی توان در مورد انگیزه قطعی قاتل صحبت کرد.

وی با اشاره به سوابق مجرمانه قاتل اظهار کرد: او که 30 سال داشت، سه سال در زندان بود و سابقه نزاع، عربده کشی و درگیری با افراد شرور هم پایه خود را نیز داشت.

قاتل انسان فاسدی بود

کامرانی صالح با بیان اینکه او بعد از آزادی دنبال موضوع و مسائل خاصی نبود زیرا ما تمام اراذل و اوباش را مورد رصد قرار می دهیم گفت: شرارت، آدم ربایی، تجاوز به عنف و شرب خمر در سوابق این شرور وجود دارد.

وی افزود: قاتل با 6 نفر در استان و خارج از استان هم رابطه داشته و انسان فاسدی بود.

فرمانده انتظامی استان همدان در پایان با اشاره به شناسایی 32 نفر که مطالبی را در حمایت از این قاتل جانی منتشر کرده اند، از دستگیری پنج نفر از آنها که ساکن همدان بودند خبر داد و گفت: بقیه نفرات نیز طی هماهنگی با مقام قضایی و نیروهای انتظامی کشور دستگیر خواهند شد.

روز شنبه حجت الاسلام مصطفی قاسمی توسط یک شرور سابقه دار به نام «بهروز حاجیلویی» با ضرب دو گلوله به شهادت رسید.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۱
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها