کد خبر: ۴۵۵۸۳۰
زمان انتشار: ۱۲:۴۶     ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس نشست عصر امروز این کمیسیون را تشریح کرد.
به گزارش پایگاه 598، تسنیم نوشت: اسدالله قره‌خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست عصر امروز این کمیسیون، گفت: چندی پیش برخی از نمایندگان استان‌های جنوبی و مردم این مناطق اعتراضاتی درباره تغییر در الگوی مصرف برق به کمیسیون ارائه کرده بودند که در جلسه امروز با حضور معاون برق وزیر نیرو این موضوعات بررسی شد.

وی با بیان اینکه وزارت نیرو در اقدامی خلاف الگوی مصرف برق استان خوزستان را از  3هزار کیلووات بوده به 2هزار کیلووات تقلیل داده است، افزود: قطعاً این اقدام وزارت نیرو باعث افزایش هزینه مردم این مناطق شده است و این در حالی است که در شرایط بحرانی استان خوزستان و وضعیت نامناسب اقتصاد کشور امکان پرداخت این افزایش هزینه برق برای مردم مقدور نخواهد بود. 

نماینده علی‌آباد کتول تصریح کرد: تمامی اعضای کمیسیون انرژی نسبت به این تصمیم وزارت نیرو معترض بودند. طبق ماده 39 قانون برنامه بودجه سالانه افزایش قیمت هر نوع تعرفه و الگوهای وزارت نیرو باید با نظر کمیسیون انرژی مجلس و در قالب لایحه باشد ضمن آنکه باید شرایط اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کشور نیز برای این تغییر در نظر گرفته شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس  با بیان اینکه وزارت نیرو طبق قانون اجازه تغییر الگو مصرف را نداشته است، اضافه کرد: طبق تصمیم کمیسیون انرژی وزارت نیرو باید هرگونه افزایش در تعرفه و تغییر در الگوی مصرف تمامی استان‌ها و شهرهای گرمسیری، نیمه گرمسیری، معتدل و سردسیری  را لغو کند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها