کد خبر: ۴۵۶۰۰۷
زمان انتشار: ۰۱:۵۹     ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
یک مقام آمریکایی گفت که مذاکره این کشور با ایران باید بر اساس شروط واشنگتن باشد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، «ویکتوریا کوتز» از مقامات کاخ سفید گفت که پیشنهاد «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای دیدار با مقامات ایران صادقانه است.

وی در ادامه مدعی شد: «(البته) این مذاکرات باید بر اساس شروع آمریکا انجام شود و ایران حمایت از تروریسم را متوقف کند.»

این در حالی است که امروز «برایان هوک» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران گفت که سیاست فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران ادامه خواهد یافت.

جمهوری اسلامی ایران امروز برخی از تعهداتش ذیل توافق هسته‌ای را کاهش داد. تهران با بیان اینکه به محدودیت‌های ذخیره‌سازی اورانیوم و آب سنگین پایبند نیست به طرف‌های باقی‌مانده در برجام 60 روز فرصت داده تا زمینه خرید نفت ایران و حل مشکلات مربوط به مبادلات بانکی و مالی را حل کنند.

یک سال پیش، (۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷) دولت ایالات متحده به ریاست ترامپ به بهانه‌های واهی و ادعاهای بی‌اساس علیه برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران، از توافق بین‌المللی برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به «برجام» خارج شد و تمام تحریم‌های هسته‌ای ذیل این توافق را در دو بازه ۹۰ و ۱۸۰ روزه مجددا اعمال کرد.

البته این تنها اقدام ضد ایرانیِ کاخ سفید طی یک سال گذشته نبود و دولت ترامپ هر هفته تحریم‌ها یا محدودیت‌های جدیدی را علیه اشخاص و نهادهای ایرانی یا غیر ایرانی مرتبط با تهران اعمال کرده است. لازم به‌ذکر است که آمریکا در پیشبرد این اهداف خصمانه خود تنها نبوده و اتحادیه اروپا نیز با اقدامات ضد ایرانی تقریبا مشابهی، واشنگتن را همراه کرده است.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها