کد خبر: ۴۵۶۰۵۳
زمان انتشار: ۱۶:۰۵     ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
طی روزهای اخیر شایعاتی درباره علت حضور ناو آبراهام لینکلن در فضای مجازی منتشر شده است که واقعیت ندارد.
به گزارش پایگاه 598، به تازگی شایعه‌ای با عناوین « ورود ناو ایالت متحده امریکا به خلیج فارس و با نوشته «READY NOW - آماده باشید» و « ناو ایالات متحده یو اس اس آبراهام وارد آب‌های خلیج فارس شد. روی عرشه این کشتی نوشته شده: READY NOW» در فضای مجازی و برخی از کانال‌های تلگرامی در حال انتشار است.

اما واقعیت این است که تصویر منتشر شده هرچند مربوط به ناو آبراهام لینکن است ولی یک جستجوی ساده نشان می‌دهد که تصویر فوق مربوط به سال ۲۰۰۲ است.

این شایعه نیز پس از صحبت‌های اخیر بولتون مطرح شد. جایی که مشاور امنیت ملی آمریکا عنوان کرده بود: دولت ترامپ در حال استقرار یک گروه از ناوهای جنگی و بمب افکن‌ها در منطقه خاورمیانه است که این اقدامات در واکنش به "نشانه‌ها و هشدارهای" ایران خواهد بود و واشنگتن قصد دارد با این اقدام نشان دهد که با نیروی بی رحمانه‌ای در برابر هرگونه حمله‌ای واکنش نشان خواهد داد.

درباره همین ادعای بولتن هم باید گفت که مطابق محتوای توییت ظریف و گزارش گاردین، ناوهواپیمابر آبراهام لینکلن از مدتی قبل (۱۲ فروردین ماه سال جاری مطابق با ۱ آوریل) در مسیر حرکت منظم خود در مدیترانه به سر می‌برده و از قبل نیز حرکت به سمت خاورمیانه را در برنامه خود داشته است. این روزنامه احتمال داده است که با اظهارات بولتون و سایر مقامات آمریکایی صرفاً ممکن است حرکت این ناو به سمت خاورمیانه سرعت بگیرد.


گفتنی است که وجود ناوها در خلیج فارس اتفاق جدید نیست و در طول ۳۰ سال گذشته ناوگان نیروی دریایی ارتش آمریکا حضور مستمری در خلیج فارس داشته و تنها همین ناو، ۷ بار در خلیج فارس حضور داشته است.

منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۲
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها