کد خبر: ۴۵۶۲۰۲
زمان انتشار: ۱۷:۰۱     ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸
یک کارشناس سیاست خارجی یادداشتی را با عنوان« جان کری در انتظار زندان!» در صفحه مجازی خود در اینستاگرام منتشر کرد.
به گزارش پایگاه 598، حسن عابدینی، کارشناس سیاست خارجی یادداشتی را با عنوان «جان کری در انتظار زندان!» در صفحه مجازی خود در اینستاگرام منتشر کرد.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، جان کری وزیر خارجه پیشین را متهم کرد، برخلاف قانون لوگان بارها با مقام‌های ایرانی حضوری یا تلفنی صحبت کرده است.

ترامپ بصراحت گفته است که " جان کری به آن‌ها می‌گوید چه کار کنند. این برخلاف قانون لوگان است و می‌توان او را تحت تعقیب قرار داد. "

قانون لوگان (Logan Act) پیشینه‌ای افزون بر ۲۲۰ ساله دارد. جورج لوگان از حقوقدان‌های ایالت پنسیلوانا در سال ۱۷۹۹ میلادی، پیشنهادی برای جلوگیری از دخالت مقام‌های غیرمسئول در مسائل بین‌المللی ارائه کرد که در کنگره تصویب شد.

این پیشنهاد در زمان جان ادامز که دومین رئیس جمهورامریکا بود مطرح شد که بحران بین ایالات متحده امریکا و فرانسه (۱۷۹۸) بالا گرفت.

در این دوره مذاکراتی بین آمریکا و فرانسه شروع شد، اما مداخله برخی از افراد موجب شد تا تنش میان دو کشور افزایش یافت.

بر اساس قانون لوگان هرشهروند (مقام غیرمسئول) امریکایی، بدون اجازه مقام‌های ایالات متحده اگر با کشور متخاصم رابطه برقرارکند (در سیاست خارجی دخالت کند)، مجرم محسوب می‌شود.

قاضی دادگاه می‌تواند فرد خاطی را به پرداخت ۵ هزار دلار جریمه تا حداکثر ۳ سال زندان محکوم کند.

سناتور جمهوری خواه مارکو روبیپیشتر در نامه‌ای به وزارت دادگستری خواسته است بررسی شود ایا دیدارها و مکالمات تلفنی جان کری ناقض قوانین فدرال بوده است یا خیر؟

به نظر می‌رسد ترامپ کوشش خواهد کرد از این موضوع برای صدمه زدن به حیثیت دمکرات‌ها نزد افکار عمومی بهره برداری کند.

ترامپ در دوران رقابت‌های انتخاباتی هم به هیلاری کیلینتون گفته بود به علت استفاده از ایمیل‌های شخصی برای انجام امور اداری باید زندانی شود.

حال باید دید رئیس جمهور پر حرف امریکا ایا توان انداختن جان کری را به پشت میله‌های زندان دارد یا مانند بقیه حرف‌هایش فقط بلوف می‌زند؟


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها