کد خبر: ۴۵۶۲۲۲
زمان انتشار: ۱۲:۲۷     ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸
رئیس سامان زندان‌ها گفت: ۲ هزار و ۵٧٨ نفر به دلیل پرداخت نکردن مهریه در زندان هستند که از این تعداد ۸۲۲ نفر با مهریه کمتر از ۱۰ سکه در زندان بسر می‌برند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، اصغر جهانگیر رییس سازمان زندان‌ها در سی و دومین جشن گلریزان ستاد دیه گفت: دو هزار و ۵٧٨ نفر به دلیل پرداخت نکردن مهریه در زندان هستند و ٢۶٧ نفر نیز دیه غیر عمد دارند.

وی ادامه داد: در مجموع دو هزار و ۴۶٠ میلیارد تومان نیاز داریم و ٣٠ درصد از این افراد با کمتر از ٢٠ میلیون تومان آزاد می‌شوند، ٢٢ درصد با ٢٠ تا ۵٠ میلیون تومان می‌توانند از نعمت آزادی بهره‌مند شوند همچنین ١۴ درصد تا ١٠٠ میلیون تومان کمک نیاز دارند.

رییس سازمان زندان‌ها درباره زندانیان مهریه گفت: ٨٢٢ نفر با مهریه زیر ١٠ سکه در زندان هستند، ۴٣۶ نفر با مهریه ١٠ تا ٢٠ سکه در زندان به سر می‌برند ٢۶٨ نفر هم به دلیل ٢٠ تا ۵٠ سکه مهریه در زندان هستند.

جهانگیر اظهارداشت: استان اصفهان با ١٠ درصد، فارس و تهران نیز با ٩ درصد بیشترین تعداد زندانیان جرایم غیرعمد را دارند.

رییس سازمان زندان‌ها یادآور شد: در سال گذشته براساس طرح عفو گسترده زندانیان شاهد بودیم که حدود ١٠٠ هزار نفر مشمول عفو قرار گرفتند؛ ۶٠ هزار نفر از آنان به آغوش خانواده بازگشتند و ۴٠ هزار نفر تخفیف مجازات گرفتند همچنین ٧٠ هزار نفر که محکومیت شش ماه و کمتر داشتند یا جریمه‌های یک میلیون تومان داشتند قبل از ورود به زندان از عفو رهبری بهره‌مند شدند.

وی خاطرنشان کرد: همه افراد مشمول عفو بدون شاکی خصوصی بودند و افراد دارای شکایت خصوصیات از این عفو بهره‌مند نشدند و اکنون خیران می‌توانند در مورد این افراد کمک کنند.

جهانگیر اظهار داشت: از نظر جنسیت، ٩٧ درصد زندانیان جرایم غیرعمد مرد و سه درصد را زنان شامل می‌شوند که بیشتر کسانی که جرایم غیر عمد مرتکب شدند در سن ۴٠ تا ۴۶ ساله هستند.

وی افزود: ٨٢ درصد افراد دارای جرایم غیر عمد دیپلم و زیر دیپلم هستند همچنین حدود ٨٨ درصد زندانیان جرایم غیر عمد متاهل هستند و کمک به این افراد در واقع کمک به خانواده‌های آنان و جامعه است.

رییس سازمان زندان‌ها اضافه کرد: ١۵درصد از زندانیان جرایم غیرعمد فرزند ندارند، ٢۴ درصد یک فرزند، ٣٠ درصد ٢ فررند، ١۴ درصد سه فررند، ۶ درصد چهار فرزند، سه درصد پنج درصد سه درصد بیشتر پنج فرزند دارند.

وی اضافه کرد: ٩٩ درصد زندانیان جرایم غیرعمد ایرانی و ٣۶ افغانستانی در زندان هستندو هفت نفر از اتباع خارجی در مورد مهریه زندانی شدند.

جهانگیر درباره میزان ماندگاری زندانیان جرایم غیرعمد گفت: ٢٠درصد از زندانیان جرایم غیرعمد کمتر از یک ماه است که وارد زندان شدند، ١٩ درصد یک تا سه ماه، ١۵ درصد تا شش ماه، ١۶ درصد تا یک سال است که در زندان به سر می‌برند.
رییس سازمان زندان‌ها افزود:٢ هزار و ١۶۵ تا دو سال، هزار ۵٠۶ تا پنج سال، هزار و ٣٨۵ نفر جرایم مالی دارند، ٣۵ نفر بدهکاری دیه، ١۴۵ نفربین پنج تا هشت سال، ١٠ نفر تا ١٠ سال و نه نفر بیش از ١٠ سال است که به دلیل جرایم غیر عمد در زندان به سر می‌برند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها