کد خبر: ۴۵۶۵۴۴
زمان انتشار: ۱۲:۰۷     ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸
فیلم سینمایی "تولدت مبارک" به کارگردانی "سمیه زارعی نژاد" پس از نزدیک به ۱۰ روز اکران در سینما‌ها با فروشی معادل ۹ میلیون تومان روبرو شده که بدون شک شکستی بزرگ در گیشه محسوب می‌شود.
به گزارش پایگاه 598، فیلم سینمایی "تولدت مبارک" به کارگردانی "سمیه زارعی نژاد" پس از نزدیک به ۱۰ روز اکران در سینما‌ها با فروشی معادل ۹ میلیون تومان روبرو شده که بدون شک شکستی بزرگ در گیشه محسوب می‌شود.

این فیلم در حالی به چنین رقم ناچیزی رسیده که در خود بازیگری همچون "محمدرضا فروتن" را می‌بیند. بازیگری که اواخر دهه هفتاد تا دهه هشتاد جزو یکی از ستارگان سینما محسوب می‌شد و مخاطبان بسیاری را به سالن سینما می‌کشاند، اما هم اکنون به نوعی قعرنشنین گیشه سینما‌ها شده است.
 
فروتن، اما سینما را با درخشش آغاز کرد. هدف و چند فیلم بعدی فروتن مثل آخرین بندر (حسن هدایت، ۱۳۷۳)، فاتح (بهرام ری‌پور، ۱۳۷۴)، براده‌های خورشید (۱۳۷۴) و ماه و خورشید (۱۳۷۵)، هر دو از ساخته‌های محمد حسین حقیقی، نام او را مطرح نکردند، اگرچه در کارنامه بازیگری او مرحله‌ای بودند که باید پشت سر می‌گذاشت.
 
بازی او در یکی از قسمت‌های سریال سرنخ (قسمت تماشاخانه) به قدری تأثیرگذار بود که چند دقیقه بعد از پخش از تلویزیون، پیشنهاد بازی در فیلمی به کارگردانی مسعود کیمیایی به او می‌شود. وی برای بازی درخشان در فیلم قرمز جایزه سیمرغ بلورین هفدهمین جشنواره فیلم فجر (۱۳۷۷) را دریافت کرد.

سقوط آزاد محمدرضا فروتن در گیشه سینما/دوران افول ستاره دهه هشتاد

فروتن که پیشتر آثاری همچون شب یلدا، سربازان جمعه، زیر پوست شهر، اعتراض، دو زن، قرمز، متولد ماه مهر، به آهستگی، کنعان و چهل سالگی را در کارنامه دارد اکنون به شدت از دوران اوج خود فاصله گرفته و به آثاری همچون خنده‌های آتوسا، مرداد، متروپل و تولدت مبارک اکتفا می‌کند.

البته این روز‌ها فروتن برای جبران عدم موفقیت خود در سینما راهی شبکه نمایش خانگی و بازی در سریال‌های این شبکه شده است. وی هم اکنون مشغول بازی در سریال "مانکن" است. اثری به کارگردانی سعید سهیلی زاده که فروتن در آن نقش یک را بازی می‌کند.

سقوط آزاد محمدرضا فروتن در گیشه سینما/دوران افول ستاره دهه هشتاد

همچنین صحبت‌هایی در خصوص پیوستن وی به سریال "دل" به کارگردانی منوچهر هادی نیز به گوش می‌رسد، اما همچنان اخبار دقیقی از روند ساخت این اثر منتشر نشده و مانکن قطعی‌ترین گزینه فروتن برای بازگشت به سینما است.

البته شکست فیلم تولدت مبارک در گیشه بدون شک تنها به محمدرضا فروتن بر نمی‌گردد، زیرا در این فیلم حتی اکبر عبدی هم به عنوان بازیگر نتوانسته مخاطبی را جذب کند، اما باید دید کیفیت تا چه حد بر عدم فروش مناسب اثر تاثیر گذاشته است.

منبع:میزان
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها