کد خبر: ۴۶۳۹۲۲
زمان انتشار: ۱۲:۳۴     ۰۷ آذر ۱۳۹۸
گزارش
یکی از محور‌های استیضاح عباس آخوندی، کارچاق‌کنی فرزند وی در وزارت راه و شهرسازی بود؛ و اکنون به همین اتهام دستگیر شد؛ گرچه نام اصلی که در رسانه‌ها ذکر شد فرزند دیگر وی، م.ه آخوندی بود.
به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، پسر وزیر سابقا محبوب روحانی هم به سرنوشت دختر مظلوم وزیر هزار میلیاردی دچار شد؛ م.آخوندی، پسر عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی که ثروت وی در مخافل غیر رسمی قابل توجه ذکر شده است؛ به جرم کارچاق‌کنی به همراه شهرام اجتهادی، مشاور سابق وزیر، دستگیر شد.

حواشی وزیر سابق را از بیمه بودن شهدای حادثه قطار مشهد - تبریز و توهین به خبرنگار زن و مزخرف خواندن مسکن مهر اغلب مردم به یاد دارند.

آخوندی چندین بار به استیضاح کشیده شد، اما هر بار با لابی افرادی، چون ناطق نوری، باهنر تا اعضای لیست امید از برکناری جست؛ یکی از محور‌های استیضاح، کارچاق‌کنی فرزند وی در وزارت راه و شهرسازی بود؛ که به همین اتهام دستگیر شد.

گرچه نام اصلی که در رسانه‌ها ذکر شد فرزند دیگر وی، م.ه آخوندی بود؛ فرزندان آخوندی به همراه حسین عبده تبریزی (مشاور وزیر سابق راه و شهرسازی) و اصغر فخریه کاشان (قائم مقام وزیر سابق راه و شهرسازی) عضو و رئیس هیات مدیره شرکت‌های بسیار زیادی هستند. شرکت‌هایی که هر کدام دارای سرمایه بسیار زیاد بوده و بعضا دولتی (سهامی عام) محسوب می‌گردند.
 
قصه پسر مظلوم وزیر که میلیاردی کارچاق‌کنی می‌کرد!
قصه پسر مظلوم وزیر که میلیاردی کارچاق‌کنی می‌کرد!
لیست برخی از چندین شرکت فرزندان آخوندی
 
باید پرسید فرزندان عباس آخوندی که هر کدام زیر سی سال سن دارند، چگونه به این ثروت رسیده اند؟ ثروتی که هر روز سیر صعودی گرفته و به حساب‌های شخصی سرازیر شده است.
 
نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در جلسه استیضاح عباس آخوندی در مورد فرزندانش گفت: این شرکت ها توسط اعضای خانواده، دوستان و شرکای تجاری شما فاتح شده است. آیا پس از وزیر شدن، شرکت های وابسته به شما و دوستان و شرکا از جمله آقایان انصاری‌ها، محمدهادی احمد آخوندی، سرکار خانم نفیسه و ریحانه رسولی و آقای حمید همدانی و سیدمحمد صدر هاشمی نژاد و به خصوص آقای اصغر فخری کاشانی. به طور مستقیم یا دست دوم، طرحی داشته اند و شرایط استفاده کرده اند یا خیر؟ انشالله در پاسخ به این سوال نام تمامی شرکت های آقایان و خانم های فوق الذکر را بیان بفرمایید. البته حقیر همه را دارم.

قاضی پور باز هم تریبون را به سمت آخوندی برگرداند و اظهار کرد:‌ افراد نزدیک به حضرتعالی در وزارتخانه چندین شرکت و برخی از آنها در ده ها شرکت به عنوان عضو هیات مدیره موظف هستند. چند نفر از معاونان و مدیرکل ها در  شرکت کیسون سهامی خاص و شرکت های وابسته به آن موظف هستند؟

او در ادامه مدعی شد: در کمیسیون فرمودید فرزند حضرتعالی شرکتی ندارد. این اسامی شرکت های فرزند آقای آخوندی هستند: ایشان در 30 خرداد، 7 و 27 مهرماه امسال و... چندین شرکت ازجمله خانه عتیق زرند پارس، خانه شیراز به نام محمد هادی احمد آخوندی به عنوان اولین مدیران شرکت و رئیس هیات مدیره و... است. آقای وزیر راه، آقای محمدهادی احمد آخوندی با کدملی 0010311646 با شما چه نسبتی دارد؟

حسین عبده تبریزی شریک فرزندان آخوندی، از نقش آفرینان جدی مسکوت ماندن طرح مسکن مهر در دوران وزارت عباس آخوندی است، چرا که مسکن مهر از سال ۸۸ تا ۹۲ موجب کاهش تورم مسکن و در نتیجه کاهش جدی تقاضای مسکن شده بود.
 
قصه پسر مظلوم وزیر که میلیاردی کارچاق‌کنی می‌کرد!
قصه پسر مظلوم وزیر که میلیاردی کارچاق‌کنی می‌کرد!
 
 
اصغر فخریه کاشان نیز مذاکره کننده و نفر اصلی وزارت راه و شهرسازی در مذاکرات خرید هواپیما‌های ایرباس و بوئینگ بوده است. وی در دهه ۷۰، معاون ارزی بانک مرکزی دولت دوم هاشمی رفسنجانی سیاست‌های انبساطی اقتصادیش تورم را به ۴۹.۵ درصد رساند. یادگار امام(ره)، مرحوم سید احمد خمینی در آن مقطع زمانی در خصوص وی نوشت:

«آقای دکتر کاشان در زمان تصدی پست معاونت ارزی بانک مرکزی مملکت در خزانه بانک را باز کرد و به هر دلال و قاچاقچی و چاقوکش ۵ هزار دلار تقدیم کرد و روزانه میلیون‌ها دلار ذخایر ارزی بانک مرکزی را به جیب گانگستر‌ها ریخت. آیا این نقشه تهی کردن خزانه ارزی مملکت را آمریکای جنایت‌کار جلوی حاج اصغر آقا گذاشته بود و یا به تصمیم‌گیری نابخردانه شخص او مربوط می‌شد؟ آیا این بابا رئیس بزرگتری نداشت تا جلوی کار او را بگیرد؟»

اصغر فخریه کاشان قائم مقام آخوندی و شریک فرزندانش در زنجیره‌ای از شرکت‌های مرتبط و غیرمرتبط با حوزه راه و شهرسازی شده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۲
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها