کد خبر: ۴۶۵۲۹۲
زمان انتشار: ۱۳:۱۵     ۱۰ دی ۱۳۹۸
خزانه گواهی سکه طلای بانک ملت با حضور مدیرعامل بورس کالا، مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، معاونان مدیرعامل و تعدادی از مدیران ارشد این بانک به صورت رسمی رونمایی شد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از روابط عمومی بانک ملت، دکتر حامد سلطانی نژاد در این مراسم با قدردانی از دست اندرکاران بانک ملت به دلیل وقوع این رویداد مهم، اظهار داشت: شروع فعالیت بورس کالا با حضور بانک ملت بوده است و هم اکنون نیز بالغ بر ۷۰ درصد تراکنش های معاملات این بورس در بانک ملت انجام می شود.
وی خدمات ارائه شده از سوی بانک ملت به مشتریان بورس کالا را بسیار خوب و تراز اول خواند و اظهار امیدواری کرد که همکاری های بین دو مجموعه در آینده بیش از پیش تقویت شود.
مدیرعامل بورس کالا، با اشاره به راه اندازی خزانه گواهی سکه طلا از سوی بانک ملت، این خزانه را چهارمین خزانه سکه طلای پذیرفته شده در بورس کالا  ذکر کرد و افزود: ظرفیت این خزانه در شرایط کنونی ۱۵۰ هزار سکه است که قابلیت توسعه دارد.
وی راه اندازی این خزانه را در راستای سیاست بانک ملت مبنی بر طراحی یک سوپرمارکت مالی برای ذینفعان بانک عنوان کرد و گفت: خوشبختانه تعداد ذینفعان این بانک به مرور زمان در حال افزایش است.
دکتر سلطانی نژاد با بیان این نکته که هم اکنون مردم بیشتر سکه ها و طلاهای خود را در منازل یا حداکثر صندوق امانات بانک ها نگهداری می کنند، اضافه کرد: این سکه و طلا از چرخه اقتصادی کشور خارج می شود در حالی که گواهی سپرده کالایی، می تواند به ورود سکه به چرخه اقتصاد کشور کمک کند.
وی همچنین به باشگاه مشتریان بانک ملت پیشنهاد داد که خدمت سپرده کردن سکه طلا و قابلیت معامله و استفاده از آن به عنوان وثیقه تسهیلات را به فهرست خدمات خود اضافه کند.
مدیرعامل بورس کالا، شرکت تامین سرمایه بانک ملت را بازارگردان نماد ایجاد شده برای گواهی سکه طلای این بانک، خواند و ادامه داد: بانک ملت می تواند در یک کار توسعه ای، خزانه گواهی سکه طلا را به خزانه شمش و طلای آب شده ارتقا بدهد که البته این کار هنوز در ایران اجرایی نشده است.
وی همچنین از پیشنهاد بانک ملت برای ایجاد خزانه ای در خیابان طالقانی تهران ویژه مشتریان کلان و ارزنده، استقبال کرد و از این بانک خواست تا با همکاری بازار سرمایه، نسبت به طراحی ابزارهای مالی ترکیبی نظیر اوراق دین در راستای تامین مالی شرکت ها اقدام کند.
به گفته وی، در این طرح بانک ملت می تواند از منابع خود به عنوان اهرمی برای تامین مالی چندبرابری از بازار سرمایه استفاده کند.
دکتر سلطانی نژاد با بیان این نکته که بورس کالا در طرح اعتبارسنجی مشتریان برای تامین مالی، طرحی را با مشارکت بانک ملت شروع کرده است، از تمامی دست اندرکاران راه اندازی خزانه سکه طلا در این بانک قدردانی کرد.
دکتر محمد بیگدلی، مدیرعامل بانک ملت هم در سخنانی با قدردانی از مسوولان بورس کالا به دلیل همکاری در راه اندازی خزانه سکه طلا، این اقدام را اقدامی ارزنده خواند و اظهار داشت: این طرح، دغدغه مشتریان و مردم را برای نگهداری سکه ی طلای خود از بین خواهد برد ضمن این که گم شدن اوراق خزانه سکه طلا هم مشکل خاصی برای مشتریان ایجاد نخواهد کرد.
وی با بیان این نکته که اوراق یادشده، به راحتی قابلیت خرید و فروش در بورس کالا را خواهد داشت، گفت: قابلیت وثیقه گذاری برای دریافت تسهیلات، معافیت مالیاتی اوراق، کارمزد پایین و تضمین نقدشوندگی از ویژگی های این اوراق است ضمن این که محدودیتی در خرید و فروش اوراق وجود ندارد و خزانه سکه طلا، یک کسب و کار مبتنی بر بازار آنلاین، امن و منصفانه برای بازار طلا  محسوب می شود.
مدیرعامل بانک ملت با اظهار امیدواری نسبت به این نکته که اثرات این طرح به مجموعه بورس کالا هم برگردد و همکاری های طرفین بیشتر شود، از مجریان طرح خواست تا با کار مضاعف سعی کنند تا سهم از بازار بانک را در این زمینه، هرچه سریع تر افزایش دهند.
وی این اقدام را دارای مزایای مهمی برای بانک، مردم و اقتصاد کشور،  از جمله کاهش مشکلات ناشی از نگهداری، ایجاد امنیت و آسودگی خاطر برای مشتریان در عین پایین بودن کارمزد، خواند و اضافه کرد: دارنده اوراق خزانه سکه طلا می تواند با ارائه این اوراق به بانک، از آنها به عنوان وثیقه تسهیلات دریافتی استفاده کند.
دکتر بیگدلی با اشاره به این نکته که اوراق سکه طلا علاوه بر مزایایی که برای مشتریان دارد برای بانک هم سودآوری ناشی از کارمزد دریافتی به همراه دارد، تاکید کرد: مهم تر از این، با ارائه این خدمت، سبد خدمات بانک  تکمیل می شود و سوپرمارکت مالی بانک به مرحله تکامل می رسد.
وی گردش مالی سکه در بورس کالا و اقتصاد را از دیگر مزایای این طرح عنوان کرد و ادامه داد: این اقدام یک اقدام استراتژیک در حوزه اقتصاد پایدار و به نوعی حامی بورس کالا و بازار سرمایه محسوب می شود.
مدیرعامل بانک ملت تاکید کرد: این خدمت باید با تبلیغات مستمر و هوشمند برای مشتریان معرفی شود و کارکنان نیز با آموزش، اطلاعات کافی از این خدمت پیدا کنند و آن را به عنوان یک خدمت مفید بپذیرند و برای فروش آن تلاش کنند.
وی با قدردانی از دست اندرکاران تولید این محصول، از مسوولان باشگاه مشتریان بانک ملت هم خواست تا خدمت اوراق سکه طلا را در ویترین خدمات خود به صنوف مختلف ارائه دهند تا با استقبال بهتری از سوی مشتریان رو به رو شود.
بر اساس این گزارش، مدیران عامل بانک ملت و بورس کالا پس از رونمایی از خدمت جدید این بانک با عنوان خزانه گواهی سکه طلا، جملاتی را به رسم یادبود روی آن نوشتند.
دکتر بیگدلی و دکتر سلطانی نژاد همچنین با حضور در واحد خزانه سکه طلای بانک ملت، از نزدیک با روند دریافت سکه و محک آن از سوی کارشناسان بانک آشنا شدند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها