کد خبر: ۴۶۵۸۱۳
زمان انتشار: ۱۲:۱۸     ۱۸ دی ۱۳۹۸
کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به حمله موشکی ایران به 2 پایگاه آمریکا در عراق گفت: این حمله شبانه بخشی از کابوس تروریست‌های آمریکایی بوده و حجم خسارات‌ها آنقدر بالاست که اطراف پایگاه‌های آن امنیتی شده و از تردد عراقی‌ها جلوگیری می‌شود.

به گزارش پایگاه 598، سیدرضا صدرالحسینی کارشناس مسائل غرب آسیا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به حمله موشکی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به 2 پایگاه نظامی آمریکایی‌ها در عراق، گفت: این انتقام سخت موجب آرام شدن قلب همه کسانی شد که از شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی ناراحت شدند. 

وی افزود: سپاه پاسداران با توجه به اینکه از جنس مردم است پیام حضور میلیونی مردم در تشییع پیکرهای مطهر شهدای مقاومت از جمله سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیرو قدس و ابومهدی المهندس فرمانده نیروهای حشدالشعبی عراق را شنیده و دریافت کرد؛ در همان زمانی که سردار سلیمانی به شهادت رسید انتقام سخت از آمریکایی‌ها گرفته شد.

وجود حجم زیادی از پهپاد، هواپیما، بالگرد، پزشکی و مهندسی در پایگاه‌ عین الاسد 

کارشناس مسائل غرب آسیا تصریح کرد: پایگاهی که مورد حمله موشک‌های مختلف زمین به زمین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفته است پایگاه بسیار مهمی برای آمریکایی‌ها در منطقه محسوب می‌شود به طوری که دومین پایگاه ایالات متحده در عراق و قوی‌ترین پایگاه آنان در بخش پشتیبانی در کشور عراق و سوریه است. 

صدرالحسینی گفت: مفهوم پایگاه پشتیبانی آن است که تجهیزات پزشکی و بسیاری از تجهیزات نظامی و بسیاری از پهپادها، هواپیماها و بالگردها و مقادیر زیادی تجهیزات مهندسی در پایگاه عین الاسد آمریکا در عراق نگهداری می‌شود.

وی تصریح کرد: پایگاه عین‌الاسد با استعداد 5 هزار نیروی آمریکایی تعبیه شده بود اما در حال حاضر فقط 4 هزار نیرو در ‌آن بودند.

تروریست‌های آمریکایی مصدوم شبانه با بالگرد منتقل شدند

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نیمه شب و هنگامی که شهادت حاج قاسم سلیمانی به پایگاه نظامی آمریکایی‌ها انجام دادند انجام شده و موجب غافلگیری تروریست‌های آمریکایی در هنگامه شب شد که موجب کشته شدن و مجروحیت تعداد کثیری از نیروهای نظامی آمریکایی شد.

صدرالحسینی افزود: تروریست‌های آمریکایی قبل از طلوع خورشید با کابوسی بزرگ مواجه شدند و بر همین اساس برای آنکه شکست نیروهای نظامی آمریکایی دیده نشود قبل از طلوع آفتاب تلاش کردند مصدومین خود را با بالگرد از منطقه به نقطه نامعلومی منتقل کنند. 

حمله موشکی بامداد بخشی از انتقام سخت است

وی درباره اهمیت پایگاه عین الاسد گفت: این پایگاه پایگاهی است چندین بار حشدالشعبی به آن حمله کرد و حتی ترامپ به همراه همسرش شبانه در آنجا حاضر شده و همان پایگاهی است که معاون ترامپ به همراه همسرش دو ماه پیش به عراق آمده و به این پایگاه سفر کرده بود.

کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه پایگاه عین‌الاسد پایگاه آمریکایی‌ها در عراق برای ماندن آنها در آن سرزمین بود اظهار داشت: انتقام سختی که پاسداران انقلاب اسلامی از تروریست‌های آمریکایی گرفتند فقط بخشی از انتقام شهادت حاج قاسم سلیمانی است.

صدرالحسینی تصریح کرد: آمریکایی‌ها از این پس مجبور هستند نیروهای نظامی خود را از منطقه خارج کنند.

وی افزود: در بیانیه مقتدرانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آمده است که اگر آمریکایی‌ها بخواهند برای این انتقام‌جویی سپاه حرکت و شرارت جدیدی را انجام دهند قطعاً و یقیناً ضربات بعدی و موشک‌های بعدی هم دریافت خواهند کرد که بسیار شدیدتر و قاطع‌تر خواهد بود.

اطراف پایگاه‌های آمریکا در منطقه امنیتی شده تا حجم خسارات مشخص نشود

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: بر اساس برآوردهای اولیه بیش از 80 تروریست آمریکایی در حمله موشکی سپاه به پایگاه‌های آمریکا در عراق به جا مانده و بیش از 200 زخمی هم این عملیات داشته است. 

وی افزود: انفجارات صورت گرفته در پایگاه نظامی عین‌الاسد آمریکا در عراق نشان از آسیب‌های جدی به بالگردها و پهپادهای آمریکایی دارد.

صدرالحسینی افزود: موشک‌هایی که در این عملیات مورد استفاده قرار گرفته، زمین به زمین و از انواع مختلف بوده است که نشان‌دهنده دست باز جمهوری اسلامی در انتخاب موشک‌های مختلف در حمله به تروریست‌ها است.

وی اظهار داشت: به دلیل امنیتی کردن کل پایگاه نظامیان آمریکایی در عراق و جاده‌های اطراف آن امکان دقیق برآورد تعداد کشته‌ها وجود ندارد این در حالی است که حتی آمریکایی‌ها فرماندهان نظامی عراقی را هم به این پایگاه‌ها راه نمی‌دهند و سعی دارند با تخلیه پیرامون پایگاه‌های نظامی خود شرایطی را به وجود آورند که برآوردها و میزان خسارت‌ها مشخص نشود اما مردم محلی در منطقه توانسته‌اند با استفاده از عکس و فیلم بخشی از خسارت‌ها را مستند کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها