کد خبر: ۴۶۶۲۴۶
زمان انتشار: ۱۴:۲۸     ۲۸ دی ۱۳۹۸
محمدجواد ظریف آمادگی خود برای مذاکره با عربستان را اعلام کرد؛
محمدجواد ظریف در صحبت هایی اعلام کرده است که آماده مذاکره با عربستان هستیم. وی در حالی صحبت از مذاکره با عربستان می کند که این کشور در کنار ایالات متحده آمریکا و رژیم صهیونیستی، تبدیل به مهم ترین دشمن جمهوری اسلامی گشته است
به گزارش پایگاه 598، محمدجواد ظریف در صحبت هایی اعلام کرده است که آماده مذاکره با عربستان هستیم. وی در حالی صحبت از مذاکره با عربستان می کند که این کشور در کنار ایالات متحده آمریکا و رژیم صهیونیستی، تبدیل به مهم ترین دشمن جمهوری اسلامی گشته است و شبکه سعودی ایران اینترنشنال در اعتراضات آبان ماه و همین قضایای هفته گذشته،نقشی بسیار پررنگ ایفا کرد.
 
آقای ظریف، مذاکره با دشمنی همچون عربستان در شرایط فعلی عاقلانه است؟!

به گزارش بولتن نیوز، وزیر امورخارجه کشورمان به خوبی این مساله را تایید کرده که آمریکا کشوری نیست که بتوان با آن مذاکره کرد و هرگونه تعامل با این کشور را حداقل در شرایط فعلی رد کرده است. اما چگونه از مذاکره با مهم ترین متحد منطقه ای این کشور سخن می گوید؟! آیا وی به عنوان وزیر امور خارجه ایران از هزینه فراوانی که رژیم سعودی برای خرابکاری در ایران انجام می دهد، خبر ندارد؟! آیا نمی داند که سران این حکومت مرتجع حامیان مالی اصلی منافقین هستند؟! چگونه می شود که با علم به این شرایط قصد مذاکره با آن ها را داشته باشیم؟!

این بحث به آن معنی نیست که مذاکره با کشورهای خارجی که بعضا با آن ها مشکلاتی هم داریم، نادرست است و باید باب صحبت بسته باشد. در شرایط فعلی با بسیاری از کشورهایی که مدت های مدید دشمنی خود را نسبت به جمهوری اسلامی نشان داده اند نیز بارها مذاکره صورت گرفته است و گاهی نتایج مثبتی در پی داشته و بیشتر اوقات نتایج منفی. اما بحث مذاکره با عربستان سعودی دیگر مانند آن ها نیست.

عربستان سعودی در میزان فعالیت علیه نظام اسلامی و ملت ایران اگر نگوییم بیشتر اما قطعا در حال حاضر کمتر از ایالات متحده فعالیت نکرده است و تبدیل به یک دشمن درجه یک در همه ابعاد و شئون با جمهوری اسلامی شده است. رد پای این کشور در اغتشاشات آبان ماه، هفته گذشته و دی ماه 96 وجود دارد. بگذریم از اینکه تلاش داشتند با افزایش تولید نفت، بازار نفت ایران را از آن خود کنند و شرایط فروش نفت را برای ایران پیچیده نمایند.

مجموع این مسائل و بسیاری از موارد دیگر هر فرد دلسوز و عاقلی را به این نتیجه می رساند که مذاکره با دشمنی که در همه جهات سعی دارد نظام را تحت فشار قرار دهد و در حال نفرت پراکنی علنی است، کاری است بیهوده. چه اینکه شاید این مذاکره تبدیل بشود به یک مذاکره نیابتی با آمریکا که نتایجش بدتر از اصل مذاکره با سعودی خواهد بود. داشتن این توقع از دستگاه سیاست خارجی که در شرایط فعلی حداقل بتوانند یک تفکیک مناسب میان دشمنان قائل شوند و عربستان سعودی را از لیست کشورهای قابل مذاکره حذف کنند بیهوده نیست.
 
علت هایی که در بالا ذکر شدند، بهترین گواه هستند بر اینکه مذاکره با این دشمنی که آن هزینه سنگین را برای نابودی جمهوری اسلامی انجام داده است، هرگز نتیجه نخواهد داد. زیرا قطعا طرف مقابل از خیر هزینه هایی که انجام داده نخواهد گذشت و به دنبال رسیدن به هدفی است که برایش زحمت کشیده و آن چیزی نیست جز براندازی نظام و قاعدتا مذاکره با چنین دشمنی عاقلانه نخواهد بود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها