کد خبر: ۴۶۹۴۸۶
زمان انتشار: ۱۴:۰۹     ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹
آمریکا، ترکیه را تهدید کرد در صورت عملیاتی کردن استقرار سیستم دفاع موشکی اس-۴۰۰ روسیه، اعمال تحریم علیه آنکارا را در دستور کار خود قرار خواهد داد.
به گزارش پایگاه 598، ایرنا نوشت: آمریکا، ترکیه را تهدید کرد در صورت عملیاتی کردن استقرار سیستم دفاع موشکی اس-۴۰۰ روسیه، اعمال تحریم علیه آنکارا را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

رسانه‌های غربی از نیویورک گزارش دادند، مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا دیروز (دوشنبه) تصریح کرد، واشنگتن همچنان به شدت با خرید سیستم اس-۴۰۰ روسیه توسط ترکیه مخالف است.

وی تاکید کرد، آمریکا همچنین به شدت نسبت به گزارش‌ها در این رابطه که آنکارا به اقداماتش در عملیاتی کردن این سیستم ادامه می‌دهد، نگران است.

این مقام امریکایی افزود: ما همچنان در بالاترین سطح این مساله را تاکید می‌کنیم که انتقال سیستم اس-۴۰۰ روسیه به ترکیه مشمول تحریم‌های "کاتسا"( قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم‌ها) است و این موضوع مانع مهمی در پیشبرد روابط واشنگتن- آنکارا و همچنین روابط دو طرف در ناتو است.

اورتگاس خاطرنشان کرد، مطمئن هستیم رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه و مقام‌های ارشد این کشور مواضع ما را درک می‌کنند.

آمریکا پیش از این بارها از ترکیه خواسته بود خرید سیستم دفاع موشکی اس-۴۰۰ را از روسیه لغو کند و به جای آن سیستم موشکی پاتریوت را از آمریکا بخرد.

تحویل سیستم اس-۴۰۰ روسیه به ترکیه در ژوئیه ۲۰۱۹( تیر ۹۸) آغاز شد و طبق گزارش‌ها، روند استقرار این تاسیسات در جریان است.

جیمز جفری نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه نیز به‌تازگی اعلام کرده بود، خرید سامانه دفاع هوایی اس-۴۰۰ ترکیه از روسیه نگرانی جدی برای واشنگتن محسوب می‌شود.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها