کد خبر: ۴۶۹۵۷۵
زمان انتشار: ۱۱:۲۷     ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۹
شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور طی اطلاعیه‌ای تاکید کرد: نماز جمعه ۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ در مراکز استان ها اقامه نخواهد شد.
به گزارش پایگاه 598، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور طی اطلاعیه‌ای تاکید کرد: نماز جمعه ۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ در مراکز استان ها اقامه نخواهد شد.

به گزارش فارس اطلاعیه شماره ۹ شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور به شرح زیر است:

مردم مؤمن و انقلابی ایران اسلامی؛

با اهدای سلام، ارادت و آرزوی سلامتی، به استحضار می رسانیم در ادامه همکاری و همراهی با ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا، نماز جمعه ۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ در مراکز استان ها اقامه نخواهد شد و در سایر شهرستان ها و مناطق، مطابق روال تعریف شده، منوط به جمع بندی و تصمیم گیری کمیته های استانی تعیین شده با محوریت نمایندگان محترم ولی فقیه می باشد که از طریق شبکه های استانی اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین پیرو اطلاعیه قبلی، به فضل الهی و با همت، همفکری و مشارکت فعال سازمان اوقاف و امور خیریه، مرکز مدیریت حوزه های علمیه، سازمان تبلیغات اسلامی، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه های علمیه، مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران و نهاد نمازجمعه، دستورالعمل بهداشتی و الزامات سلامت محیط در مساجد، مصلی ها و بقاع متبرکه، طی چند جلسه، تدوین و به تأیید نهادها و دستگاه های مورد اشاره رسید و جهت تصویب نهایی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحویل داده شده است.

با عنایت به حضور مدیر محترم حوزه های علمیه کشور از هفته گذشته در ستاد ملی مقابله با کرونا، به نمایندگی از نهادهای دینی، امید می رود در نزدیک ترین زمان ممکن، شاهد صدور مجوز برای بازگشایی و برپایی محدود مراسم عبادی ـ سیاسی نمازجمعه در استان هایی که از شرایط بحران و اضطرار خارج شده اند و بازگشایی تعریف شده و ضابطه مند مساجد و بقاع متبرکه در مناطق کم خطر باشیم.

هرچند ائمه محترم جمعه در این روزهای سخت، بدون تعطیلی، در میدان خدمت رسانی و در کنار شما مردم شریف بوده اند و به ویژه در رزمایش مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه، محوریت هماهنگی گروه های داوطلب مردمی و جهادی و انسجام قرارگاهی نهادها و دستگاه های پشتیبان و خدمات رسان را برعهده دارند، بی صبرانه در انتظار بازگشایی نمازهای جمعه و جماعت و زیارت مؤمنین و نمازگزاران ارجمند برای ایفای نقش و مأموریت الهی و ولایی خود هستند.

در آستانه حلول ماه مبارک رمضان، به کارگشایی دعا، تضرع و توسل شما مردم شریف، برای دفع بلا چشم امید داریم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها
پر طرفدار ترین ها